Soma Karaelmas Gazetesi

Kent buluşması Başladı

Kent buluşması Başladı
752 views
02 Ocak 2018 - 6:42

Ak Parti Manisa Milletvekili Uğur Aydemir’in katılımıyla Soma’da ki Odalar ile Kent Buluşması’nın ilki gerçekleştirildi.

Ak Parti Manisa Milletvekili Uğur Aydemir, Kaymakam Ahmet Altıntaş, Belediye Başkanı Hasan Ergene, Ak Parti Soma İlçe Başkanı Mehmet Ali Aksoy, Soma’da bulunan Oda ve Kooperatif Başkanları’nın katılımı ile yapılan toplantıda Somalıların sorunları masaya yatırıldı.
‘Genel Merkez
Talimat verdi’
Toplantı başında kısa bir açıklama yapan Belediye Başkanı Hasan Ergene ‘Kent Buluşmasının ilkini Sayın Vekilimizin katılımı ile gerçekleştiriyoruz. Şehrimizde yaşayan bütün hemşerilerimize kent yaşamında hemşerilik bilincinin geliştirilmesini sağlamak, sürdürülebilir kalkınmayı sağlamak, birbirimizin sosyal yardımlaşma ve dayanışma duygularını pekiştirmek, saydamlık, hesap verme, kent yönetimine aktif katılım sağlamak, yerinde yönetim ilkelerini hayata geçirmek ve özelde de Soma’mızla ilgili herşeyi burada toplantıya katılan arkadaşlarımızın bakış açısına göre masaya yatıracağız. Buradan çıkacak sonuçları da hayata geçirmeye çalışacağız. Bu toplantıları Genel Merkezimizin bizlere düzenleyin diyerek gönderdiği talimat doğrultusunda gerçekleştiriyoruz. Bunun bir benzerini zaten İçişleri Bakanlığımızın talimatı ile 3.sünü gerçekleştirmiştik. O toplantılarda kapsamlı toplantılar, tutanak haline alarak kayıt yapıyoruz. Toplantı sonrasında ise yapılacakları not alarak çalışmalara başlıyoruz’dedi.
‘Şehri halkımızla
birlilkte yöneteceğiz’
Manisa Milletvekili Uğur Aydemir ise konu ile ilgili yaptığı açıklamasında ‘Her ay düzenli olarak bu toplantılar gerçekleştirilecek. Daha resmi olacak rapor düzenlenecek. Bizde Genel Merkez olarak bu raporu inceleyeceğiz. Yerinden yönetime önem veren bir partiyiz. Yerinden yönetime baktığımızda aksaklıklar nelerdir onları göreceğiz. Hangi işlerde daha başarılıyız, o konuları da gördükten sonra Türkiye’nin her yerine bu güzellikleri yaymak istiyoruz. Şehri biz halkımızla beraber yönetmek istiyoruz. Belediye Başkanımıza bu şehri sen istediğin gibi yönetten ziyade, beraber yaşıyorsak, taleplerimiz nelerdir, güzellikler nelerdir bunları hep birlikte sizlerle paylaşmak istiyoruz. Daha yaşanabilir bir şekilde hepimiz yaşamak istiyoruz. Bu adımları hep birlikte atacağız’dedi.
TSO Başkanı Işık,
Fakülte için çabalıyor
Katılanlar tek tek duygu ve düşüncelerini dile getirirken Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Hakan Işık Fakülte için destek istedi.
Işık konuşmasında ‘Ticaret Odası olarak çok üstüne düştüğümüz aşama kaydetmek istediğimiz konunun başında Fakülte geliyor. Başkanımız bununla ilgili yer arsa hazırlandı. Soma destek oluyor. Bina’da yapmada sıkıntımız var ancak Yök ile görüşmek istiyoruz. Bize bir öncülük yapılmasını istiyoruz. YÖK ile görüşelim bize YÖK Başkanımız bir yol açsın. Bunun dışında Fakültenin Soma’da ilerleme şansı gözükmüyor. Üniversite bağlı olduğu için o da bir ışık bekliyor. Manisa’da Rektör ziyaretimiz oldu. Prensip olarak karşı değil, ama o da yukarıdan bir işaret bekliyor. Bu konuda bize öncülük yaparsanız çok seviniriz’dedi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

error: Content is protected !!