Soma Karaelmas Gazetesi

resim yükle

Kendi Yetiştirdikleri Gülleri Diktiler

Kendi Yetiştirdikleri Gülleri Diktiler
1.688 views
03 Nisan 2014 - 7:26

Soma Spastik Çocuklar Derneği ve İşkur ortaklığında yapılan Gül Yetiştiriciliği kursuna katılan öğrenciler kendi yetiştirdikleri gülleri yine kendileri diktiler.
Soma Spastik Çocuklar Derneğinde temel eğitim gören öğrenciler pratik eğitime başladılar. Soma Öğretmenevi bahçesinde yetiştirdikleri gülleri diken öğrencilerin sevinçleri görülmeye değerdi. Kendi yetiştirdikleri gülleri yine kendi elleri ile diken öğrenciler kendi kendine kimselerin yardımı olmadan bir iş yapmanın heyecanını yaşadılar.
Öğretmenevi Müdürü Ali Osman Taşkan öğrencilerin yetiştirdiği güllerden 30 tane alarak Öğretmenevi bahçesine diktirdi. Öğrenciler kendi yetiştirdikleri güllerin dikildiğini görünce ayrı bir mutluluk yaşadılar.
Soma Spastik Çocuklar Derneği Başkanı Cihan Yavuz ‘Bu yıl Gül Yetiştiriciliği kursumuzun 2. sini düzenliyoruz. Geçtiğimiz yıl kursumuzdan 13 öğrenci mezun olmuş bunlardan bir tanesi Soma Belediyesi Park ve Bahçelerde işe başlamıştı. Bu yıl ise 6 ay süren kursumuzun sonuna gelmek üzereyiz. Yaklaşık 125 gün süren kursumuz 9 Nisan’da sona erecek. Kursumuzda eğitim gören 11 öğrencimize Ziraat Mühendisimiz Cansu Çelikkaya tarafından eğitim verildi. Öğrencilerimiz tarafından çelik şeklinde dikilen güller köklenip fidan haline gelince satışa sunuldu. Soma Spastik Çocuklar Derneği önünde bugün 2 Nisan Otizm farkındalık gününe den gelen günde satışa sunduğumuz güllerimizi gören Öğretmenevi Müdürümüz sağolsun. İlk gülleri satın aldı. Güllerimiz 1 ay boyunca derneğimiz önünde 3 TL’den satışa sunulacak. Almak isteyen duyarlı halkımızı bekliyoruz.  Soma Öğretmenevi bize ilkleri yaşatmaya devam ediyor. Soma Spastik Çocuklar Derneğimiz tarafından yine İş Kur tarafından verilen aşçı ve garsonluk kursunu tamamlayan engellimiz de hemen Öğretmenevimizde işe başladı. Engellilerimize gereken önemin verilmesi çok güzel. Fakat her kesin bu konuda duyarlı olmasını bekliyoruz. Kendi başlarına bir işi başarabilmek bizim için küçük olsa da onlar için çok önem arzediyor. Bu konuda bizlere gerekli desteği veren Öğretmenevi Müdürümüze teşekkür ediyorum. Yeni kurslarımıza hazırlanıyor. Gençlik ve Spor Başkanlığı ve İş Kur’a tekrar proje hazırladık. Onların da onaylanmasını bekliyoruz.’dedi.
Öğretmenevi Müdürü  Ali Osman Taşkan ise ‘Öğretmenevi bahçemizde Atatürk büstü önünde boş bölümümüz vardı. Derneğimiz öğrencilerinin böyle bir etkinliğine destek olmak istedik. Onlarda program yaptılar ve bugün burada gülleri dikiyorlar. Ayrıca bahçemizde bulunan güllerimizin de budama işlemlerini yapacaklar. Teoride gördükleri eğitimi pratiğe dönüştürüyorlar. Kendilerini takdir ediyorum’dedi.

4.jpg

 

 

YASAL UYARI
Karaelmas Gazetesinin WEB sitesinde sunduğu görüntüler sadece inceleme ve taslak amaçlıdır.
  “KG” logolu görsellerin herhangi bir şekilde kullanılması yasal değildir ve kullanım aşamasında tarafınıza lisanslanması için Karaelmas Gazetesi’ne başvurmanız gerekmektedir. Aksi takdirde ceza uygulanır ve 5846 sayılı yasa uyarınca kanuni işlem yapılır.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

error: Content is protected !!