Soma Karaelmas Gazetesi

Kaynak Bulmaya Çalışıyoruz

Kaynak Bulmaya Çalışıyoruz
1.222 views
09 Kasım 2013 - 8:13

Manisa İl Milli Eğitim Müdürü Mustafa Altınsoy ‘Naciye Evren İlköğretim Okuluna ek bina yapılması bu yıl planımızda yoktu. Bu yıl içinde bir başlangıç yapılabilmesi için kaynak arıyoruz’dedi.
Manisa İl Milli Eğitim Müdürü Mustafa Altınsoy sabah saatlerinde Soma’ya geldi. Kaymakam Bahattin Atçı ve Belediye Başkanı Hasan Ergene’yi makamında ziyaret eden İl Milli Eğitim Müdürü Altınsoy gazetecilerin sorularını yanıtladı. Naciye Evren Ek binası ile ilgili soruları yanıtlayan İl Milli Eğitim Müdürü Altınsoy ‘Naciye Evren İlköğretim Okulumuz 1500 öğrencimiz eğitim görüyor. En kalabalık ve en başarılı okullarımızdan bir tanesi biz bununla iftihar duyuyoruz. Ek bina bu seneki programımıza alınmış değildi. Programda olmayan işlere de yeniden kaynak bulmak gerekiyor. Bu nedenle hem belediye hem kaymakamlığımız hemde bizler kaynak bulmak için çalışıyoruz. İmkanlarımızı birleştirerek kısa vadede bir temel atıp önümüzdeki eğitim öğretim yılında da yetiştirmek için çalışmalar yapıyoruz. Özel İdareler de Mart ayı itibari ile kapanacağı için onlarda net olarak önlerini göremiyorlar. Özel İdarenin fonksiyonunu kimler icra edecekler belli değil. En azından bir başlangıç yapalım diye düşünüyoruz.  Soma başarı olarak bizim en iyi ilçelerimizden biri. Arkadaşlarımızı takdir ve teşekkür ediyorum. Yerel imkanların burada kullanılması da bu başarıyı arttırıyor. Arkadaşlarımızın yıllardan beri burda olması ve özverili çalışmaları bunu tetikliyor. Geçen sene İmam Hatip Ortaokulu da açtık. Çok büyük ilgi gördü. 300 öğrenci eğitim görüyor. Diğer ilçelere göre Soma’da ilgi daha büyük oldu.’dedi. Milli EĞitim Müdürünün görevinin eğitim olması gerektiğini dile getiren Altınsoy ‘ Bizim görevimiz arsa bulmak olmamalı. Ben eğitim öğretimi nasıl arttırırım olmalı. Proje hazırlamak arsa bulmak oldu mu eğitim aksıyor. Soma bu konuda duyarlı. Soma Kaymakamımız olsun, Soma Belediye Başkanımız olsun bu konularda çok yardımseverler’dedi.

 

 

 

YASAL UYARI
Karaelmas Gazetesinin WEB sitesinde sunduğu görüntüler sadece inceleme ve taslak amaçlıdır.
“KG” logolu görsellerin herhangi bir şekilde kullanılması yasal değildir ve kullanım aşamasında tarafınıza lisanslanması için Karaelmas Gazetesi’ne başvurmanız gerekmektedir. Aksi takdirde ceza uygulanır ve 5846 sayılı yasa uyarınca kanuni işlem yapılır.

GÜNLÜK HABER AKIŞI
Cemil Meriç’ten 2 ayrı gezi
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Fatma Aliye İstanbul’da
GÜNLÜK HABER AKIŞI
CHP’den Tes-İş ziyareti
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Soma’da kenevir yakalandı
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Eğitimler yapıldı
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Gençlik, Kampta buluştu
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Canlar’da Bayrak töreni

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

error: Content is protected !!