Soma Karaelmas Gazetesi

resim yükle

Kaymakam Karataş’tan Duygusal Veda

Kaymakam Karataş’tan Duygusal Veda
4.162 views
22 Ağustos 2013 - 7:15

Kocaeli Vali Yardımcılığına atanan Soma Kaymakamı Abdülkadir Karataş öğretmenevi bahçesinde köy ve mahalle muhtarları ile bir araya geldi. Nakliyeciler Kooperatifi Başkanı Mehmet Yağcı ve Esnaf ve Sanatlarlar Odası Başkanı Ali Ayan Kaymakam Abdülkadir Karataş’ı yalnız bırakmadı.
Kaymakam Abdülkadir Karataş muhtarlarla vedalaşırken zaman zaman gözleri doldu. 4 yılı aşkın süreden beri herkesle uyum içinde çalıştığını ifade eden Kaymakam Abdülkadir Karataş ‘Ben 53 köyümüzün hepsine eşit mesafede davrandım. Sizleri hiçbir zaman birbirinizden ayırmadım. Bazı sebeplerden dolayı zorunlu izine ayrılmak durumunda kaldım. Arada 2,5 aylık bir hizmet boşluğu oluştu. Bu bizim elimizde olmayan nedenlerdendi. Hesabımızı anlımızın ve yüzümüzün akı ile verdik ve tekrar huzurundayız. Ben burada görev yaptığım süre içinde kimsenin hakkına tecavüz etmedim. Kimsenin hakkını yemedim ve yedirmedim. Kimseye menfaat karşılığı iş yapmadım. Kimsenin malına, mülküne, varlığına tenezzül etmedim. Ben çiftçi aileden geliyorum. 485 dönüm kayıtlı bunun dışında kayıtsız arazilerimi kendim ekip biçen bir insanım. Memuriyetim dışında her yıl işini yaparım ve bu nedenle çiftçilerin sorunlarından gayet iyi anlarım. Devletimizi bizim bulunduğumuz makam gereği evi, elektrik, su, yakıt, deterjan devlet tarafından ödenir, aracını devlet verir birde 6,500 maaş verir. Daha ne isteriz. 29 yıllık mülki idare amiri sıfatı ile tabi ki her şeyin başı vicdanen rahat olmasıdır ben sizin huzurunda bu vicdani rahatsızlığı yaşıyorum. Devletin parası ile muhatap olmadım.  Nereye verilmesi gerekiyorsa oraya verilmiştir. Kendi maaşımın dışında kimsenin parası elime deymemiştir. Bunu yüzümün akı ile söylüyorum. Soma’dan biri çıksın benim hakkımı yedin desin bunun her türlü vebalini ödemeye ve çekmeye razıyım. Benim hakkımda yanlış bir kanaat sahibi olmamanız için bunları ifade ediyorum. Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfında tüyü bitmemiş yetimin hakkı olduğunu düşünüyorum. Buraya uzanan bir el olursa kesileceğine inananlardanım. Devlet malı fakir ve gurabanın malıdır. Sen ona sahip çıkmazsan eğer kulları insanları kandırırsınız ama kandıramayacağınız makamlarında olduğuna inananlardanım. Ben bu noktada rahatım. Kafanızda şekillenen birşey varsa hislerimi anlatmak adına sizlere ifade ediyorum. Ben sizlerden memnunum. Hepiniz hizmet erbabı olarak çalıştınız. Ben sizlere hakkımı ve hukukumu helal ediyorum.’dedi. Katılanlar da hep bir ağızdan haklarını helal ettiklerini ifade ettiler. Kaymakam Abdülkadir Karataş konuşma sırasında zaman zaman duygulandı. Muhtarlar tek tek Kaymakam Abdülkadir Karataş ile tokalaşarak vedalaştı. Nakliyeciler Kooperatifi Başkanı Mehmet Yağcı Kaymakam Abdülkadir Karataş’a sarılıp vedalaşırken duygulandı. Yağcı ‘Kocaeli’de de bir ağabeyimiz oldu.’dedi.

3.jpg

DSC_7464.jpg

 

 

YASAL UYARI
Karaelmas Gazetesinin WEB sitesinde sunduğu görüntüler sadece inceleme ve taslak amaçlıdır.
“KG” logolu görsellerin herhangi bir şekilde kullanılması yasal değildir ve kullanım aşamasında tarafınıza lisanslanması için Karaelmas Gazetesi’ne başvurmanız gerekmektedir. Aksi takdirde ceza uygulanır ve 5846 sayılı yasa uyarınca kanuni işlem yapılır.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

error: Content is protected !!