Soma Karaelmas Gazetesi

Kaymakam Fatih Akkaya’dan İSTİKLAL MARŞI Hassasiyeti

Kaymakam Fatih Akkaya’dan İSTİKLAL MARŞI Hassasiyeti
601 views
14 Eylül 2020 - 7:24

Soma Kaymakamı Fatih Akkaya, Kurtuluş Töreni’nde yanlış çalınan İstiklal Marşı’nı 3 kez tekrar ettirerek 3.’de çalınmadan hep bir ağızdan doğru okunması talimatını verdi.

Soma’nın düşman işgalinden kurtuluşunun 98. yıl dönümü münasebetiyle Cengiz Topel Meydanında Atatürk Anıtı önünde kutlama programı düzenlendi.
Kutlama töreni bu yıl bütün dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgınının gölgesinde yapıldı.
Sosyal mesafe kurallarına uyulan programa Soma Kaymakamı Fatih Akkaya, Belediye Başkanı Ali Tulup, kurum amirleri, Şehit ve Gazi aileleri ve siyasi parti temsilcileri katıldı.
Kaymakam Akkaya ve Belediye Başkanı Ali Tulup tarafından anıta çelenk sunulmasının ardından saygı duruşu ve İstiklal Marşı okundu.
Birinci kıtasının eksik çalındığını fark eden Kaymakam Akkaya, İstiklal Marşı’nın tekrar çalınması ve okunması talimatını verdi. İkicisinde de aynı hata gerçekleşince Kaymakam Akkaya Marşın çalınmadan doğrudan ağızdan okunmasını istedi. Aynı hatanın iki kez tekrarlanması karşısında büyük bir hassasiyet gösteren ve dikkati ile bunu fark eden Akkaya, bu yanlışta sorumluluğu olanların belirlenmesi talimatını da vererek İstiklal Marşı’nın hep bir ağızdan coşku ile okunmasını sağladı.Tören, Soma Şehitliğinde bulunan Şehit ve Gazi mezarlığı ziyaret edilerek dualar okunduktan sonra sona erdi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

error: Content is protected !!