Soma Karaelmas Gazetesi

Kaymakam Atçı;‘Maden Ocaklarındaki Eksiklikler Gideriliyor’

Kaymakam Atçı;‘Maden Ocaklarındaki Eksiklikler Gideriliyor’
1.466 views
04 Eylül 2014 - 8:08

Soma Kaymakamı M.Bahattin Atçı, Soma’da meydana gelen maden kazalarının ardından maden ocaklarındaki durum hakkında bilgiler verdi. Kaymakam Bahattin Atçı, Büyük Maden kazasının meydana geldiği Eynez ocağında üretim durmuş vaziyette. Ocak kapalı durumda” dedi.
Atçı, “Aynı firmaya ait iki ocak daha var ve bu ocaklarda da üretim durmuştu. Bu ocaklardan büyük olanı Işıklar ocağındaki iyileştirme çalışmaları devam ediyordu. Bu arada bir kaç kez Bakanlıktan müfettişler, Maden İşleri Genel Müdürlüğünden teknik elemanlar buraya geldi. Bir takım düzeltmeler, onarımlar yapılması gerekiyordu, üretime başlaması için. Bu çalışmalar aşağı yukarı 3 aydan beri sürüyor. Nihayetinde Maden İşçileri Genel Müdürlüğünün teknik heyeti geldi. Burada ayaklardan bir tanesinde üretime başlanabileceği, İş güvenliği müfettişleri de uygun raporu verirse başlanabileceği yönünde rapor elimize geçti. Ondan sonra İş Güvenliği müfettişleri de geldi incelemelerini yaptılar. Onlarda uygun görürse ışıklar ocağında üretim başlayacak. İş Güvenliği müfettişlerimiz daha önceden de gelmişlerdi, onlar açısından büyük bir sorun kalmadığını belirtiyorlardı. Asıl sorun Maden İşçileri Genel Müdürlüğünün elemanlarının bulduğu eksikliklerde idi. O eksikliklerin hepsi giderilmiş oldu. Ayaklardan bir tanesi 4. ayakta üretime başlanabileceği yönünde rapor yazıldı. Diğer ayaklarda ise üretim başladıktan sonra düzenlemeler yine yapılacak. Yine teknik heyet yerinde inceleme yapacak. Onlarında düzeltildiği yönünde bir rapor çıkarsa diğer ayaklarda da üretim tamamen devam edecek” dedi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

YASAL UYARI
Karaelmas Gazetesinin WEB sitesinde sunduğu görüntüler sadece inceleme ve taslak amaçlıdır.
     “KG” logolu görsellerin herhangi bir şekilde kullanılması yasal değildir ve kullanım aşamasında tarafınıza lisanslanması için Karaelmas Gazetesi’ne başvurmanız gerekmektedir. Aksi takdirde ceza uygulanır ve 5846 sayılı yasa uyarınca kanuni işlem yapılır.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

error: Content is protected !!