Soma Karaelmas Gazetesi

KAVŞAK SONUNDA YAPILIYOR

KAVŞAK SONUNDA YAPILIYOR
2.027 views
17 Temmuz 2013 - 8:34

Soma Rıfat Dağdelen Anadolu Lisesi önüne yapılacak olan kavşakta sona gelindi. Kasım ayında başlayan çalışmaların Temmuz ayına kadar uzamasının sebebini açıklayan Soma Belediye Başkanı Hasan Ergene, “artık kavşakta sona gelindiğini” belirtti.

Soma Belediye Başkanı Hasan Ergene Turgutalp Belediye Başkanı Ali Tulup ile birlikte kavşak yapımı çalışmalarını yerinde inceleyerek bilgiler verdi. Ergene ‘Kavşak için çalışmalara başladığımızda hemen yapılır diye ümit ettik. Ancak açılan yerde çıkan kaya bizi zorladı. Milim milim ilerleme yapıldı. Özel sektör, Soma Belediyesi ve Turgutalp Belediyesinden kırıcılar çalıştılar. Uzamasına sebep bu oldu. Kavşakta son aşamaya gelindi. Orta refüjde ise sadece orta refüj bölümü yapılmadı. Bordürlerin içinde mobese kamera sistemi kabloları ve orta refüj aydınlatmasını da yenileyeceğiz. Gazi Osman Paşa Caddesinde yenileme yaptığımız gibi bu yolda da Barış Manço Kavşağına kadar çalışmalar yapacağız. Bütün işlemler bittikten sonra Soma içinde yaptığımız gibi bodur palmiyeler ile görsel bir güzellik katmaya çalışacağız. Burada çalışmalar bu şekilde sürüyor. Kavşak düzenlemesi sırasında Rıfat Dağdelen Anadolu Lisemizin bahçe duvarlarını yıkıp geri almamız gerekmişti. Burada düzenleme yaparak ELİ Müessese Müdürlüğümüz desteği ile duvarları yapılacak. Turgutalp Belediyemizin iş makinaları ile şevi yatırıyor. Sinyalizasyon sistemi karayolları tarafından kurulacak. Trafik ışıklarının tüm malzemeleri hazır vaziyette. Ekipler geldi bize nasıl çalışma yapmamız gerektiğini anlattılar. Bordürlerle burada çalışmalarımız başlayacak. Bütün işlerimiz tamamlanacak.  Orta refüjde ağaçlara denk gelen yerlerde ise asfalt kazılıp ağaçların kök salması sağlanacak. Barış Manço kavşağındaki kamulaştırma davası halen devam ediyor. Davanın sonuçlanması ile beraber yolun tamamı bölünmüş hale gelecek. Sinyalizasyon sisteminden sonra Soma Belediyesi tarafından yapılan yol artık açılacak.’dedi.

beldy_baş_Hasan_Ergene_(soldakı)_Turgutalp_Bld_Başk_Ali_Tulup_(Sagdakı).jpg

 

YASAL UYARI
Karaelmas Gazetesinin WEB sitesinde sunduğu görüntüler sadece inceleme ve taslak amaçlıdır. 
   “KG” logolu görsellerin herhangi bir şekilde kullanılması yasal değildir ve kullanım aşamasında tarafınıza lisanslanması için Karaelmas Gazetesi’ne başvurmanız gerekmektedir. Aksi takdirde ceza uygulanır ve 5846 sayılı yasa uyarınca kanuni işlem yapılır.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

error: Content is protected !!