https://www.somakaraelmas.com/modern-pazaryeri-projesi-hazirlaniyor.html
https://www.somakaraelmas.com/istanbul-sozlesmesi-kirmizi-cizgimizdir.html
https://www.somakaraelmas.com/cinayet-degil-vahsettttttt.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-toplumun-temelidir.html
https://www.somakaraelmas.com/girisimcilikte-kadin-gucu-fuari.html
https://www.somakaraelmas.com/ilk-kadin-muhtara-ziyaret.html
https://www.somakaraelmas.com/200-kadin-kahvaltida-bulustu.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-kollarinda-emel-ozdemir-donemi.html
https://www.somakaraelmas.com/esnaf-odasindan-kadin-uyelere-ziyaret.html
https://www.somakaraelmas.com/siddetsiz-bir-toplum-adalet-esitlik-ve-baris-icin-diren-kadin.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-dogum-uzmanimiz-gecici-gorevle-geliyor.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-isciler-topraga-verildi.html
https://www.somakaraelmas.com/somali-kadinlar-ciftciler-gununu-kutlandi.html
https://www.somakaraelmas.com/kesk-kadinlar-gununu-kutladi.html
https://www.somakaraelmas.com/kadinlar-sozlesmeye-sahip-cikiyor.html

Soma Karaelmas Gazetesi

Kavruk’tan iddialara tepki

Kavruk’tan iddialara tepki
2.486 views
25 Temmuz 2017 - 8:30

Ak Parti Soma İlçe Başkanı Şeref Kavruk, MHP İlçe Bakanı Murat Maan’ın geçtiğimiz günlerde yerel basında yayınlanan açıklamalarına cevap verdi. ‘Biz halkımızın bedduasını değil, hayır duasını almak için çalışıyoruz’ diyen Kavruk ‘Büyükşehir bitiremediği projeler ve çözemediği su sorunları ile Soma halkını aylardır mağdur etmekte ve cezalandırılmaktadır’dedi.

 

Asılsız iddialar üzerine kamuoyuna açıklamamızdır diyen Ak Parti Soma İlçe Başkanı Şeref Kavruk ‘

Bilindiği üzere yakın zamanda ilçemiz Soma sınırları içinde toplamda 100 milyon lira gibi bir maliyetle yatırımı gerçekleştirilip açılan 330  yataklı bölge hastanemizle ilgili basında çıkan asılsız haberler bizleri üzmektedir, Başhekim değişikliği öyle söylendiği gibi  uzun süreli boşluklar doğurmamıştır, mevcut Başhekimimiz İlker Çokboz ve hastane yönetimi görevini tamamlamıştır. Yeni başhekim ve yönetimi hukuken göreve başlayana kadar  geçen birkaç günlük süre içerisinde ise prosedür gereği  Başhekim yardımcımız Hasan Zafer Bingöl vekaleten görevi yürütmüş akabinde ise hemen yeni Başhekimimiz Ali Osman Çağlayan görevine atanmıştır, Bölge Hastanemiz hiçbir şekilde Başhekimsiz ve yöneticisiz kalmamıştır,

Turgutalp mahallemiz sınırlarında bulunan Bergama caddesinde de karayolları bölge müdürlüğü asfaltlama çalışmalarını bitirmiş kaldırım ve sinyalizasyon çalışmalarına başlamıştır, fakat iddia edildiği gibi bu caddemiz Soma Belediyemize ait değil Büyükşehir Belediyesine aittir. Bu şekilde haksız ithamlarda bulunarak halkımızı yanlış şekilde yönlendirmek, gazete sütunlarında şov amaçlı suni gündem yaratmak, kimseye bir şey kazandırmaz.

Gündemdeki asıl konuşulması gereken konular ; Büyükşehirin sorumluluğunda ki  aylardır bitirilemeyen  Atatürk caddesi yol çalışması, istasyon meydanı projesi, ve Avdan mahallemizin neredeyse bir aydır çözülemeyen su işi problemidir ve yine bilindiği üzere sıcak su projesi ile ilgili kazılardan dolayı kazı yapılan yollar tamir edilmemekte halkımız aylardır mağdur edilmekte ve adeta soma halkı cezalandırılmaktadır. Şehrimizin en işlek caddeleri geçilemez halde iken Soma Belediyemiz sorumluluk bölgesinde olmadığı halde ‘Halka hizmet Hakka hizmettir’, düsturu ile kendine görev edinmiş bir çok cadde ve sokağı kendi imkanları ile onarmıştır.

Somalı Madenci kardeşlerimizin de uzun süredir beklediği önemli konularımızdan biri olan Tazminatlarda geçtiğimiz hafta içinde Soma’ya gelerek geniş kapsamlı çeşitli incelemelerde bulunan Türkiye Kömür işletmeleri Genel Müdürümüz Ömer Bayrak ile görüşülmüştür, Henüz kuruma yeni atanmasına rağmen kendisinin de özel olarak ilgilendiği bu konunun da en kısa sürede çözüleceğini düşünüyoruz. Sayın genel müdürümüze duyarlı davranışından ötürü teşekkür ederiz.

Bizler teşkilat ve belediye olarak  her konuda halkımızın yanındayız. Halkımızın bedduasına değil hayır duasını almak, rızasına kazanmak için hizmet çalışmamıza sürdüreceğimizi beyan eder, en kalbi duygularımla saygı ve selamlarımızı sunarım.’dedi.

GÜNLÜK HABER AKIŞI
Somalılara aşure ikramı
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Haydi bahçeye
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Başkanlar buluştu
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Yaz kursu sona eriyor
GÜNLÜK HABER AKIŞI
2. akülü araç teslim edildi
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Oruçlar açıldı

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

error: Content is protected !!