https://www.somakaraelmas.com/modern-pazaryeri-projesi-hazirlaniyor.html
https://www.somakaraelmas.com/istanbul-sozlesmesi-kirmizi-cizgimizdir.html
https://www.somakaraelmas.com/cinayet-degil-vahsettttttt.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-toplumun-temelidir.html
https://www.somakaraelmas.com/girisimcilikte-kadin-gucu-fuari.html
https://www.somakaraelmas.com/ilk-kadin-muhtara-ziyaret.html
https://www.somakaraelmas.com/200-kadin-kahvaltida-bulustu.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-kollarinda-emel-ozdemir-donemi.html
https://www.somakaraelmas.com/esnaf-odasindan-kadin-uyelere-ziyaret.html
https://www.somakaraelmas.com/siddetsiz-bir-toplum-adalet-esitlik-ve-baris-icin-diren-kadin.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-dogum-uzmanimiz-gecici-gorevle-geliyor.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-isciler-topraga-verildi.html
https://www.somakaraelmas.com/somali-kadinlar-ciftciler-gununu-kutlandi.html
https://www.somakaraelmas.com/kesk-kadinlar-gununu-kutladi.html
https://www.somakaraelmas.com/kadinlar-sozlesmeye-sahip-cikiyor.html

Soma Karaelmas Gazetesi

Kavruk ‘Her güzel yatırımı destekliyoruz’

Kavruk ‘Her güzel yatırımı destekliyoruz’
1.219 views
18 Ağustos 2017 - 8:39

Ak Parti Soma İlçe Başkanı Şeref Kavruk Soma gündeminde konuşulan konulara açıklık getirdi. Ak Parti İlçe Başkanlığı için tekrar aday olduğunu dile getiren Kavruk, Ege Linyitleri İşletme Müdürlüğü’nün yaptığı ihalenin şeffaf ve ihale yasasına uygun bir şekilde yapıldığını sözlerine ekledi.

Ak Parti Soma İlçe Başkanı Şeref Kavruk yazılı olarak yayınladığı açıklamasında ‘Adalet ve Kalkınma Partisi Soma İlçe başkanı olarak en kalbi duygularımla saygı ve sevgilerimi sunar hürmetle selamlarım. Partimizin 16. Yılını kutlar, halkımıza hizmet dolu nice yıllar dilerim. Partimiz 14 Ağustos 2001 Yılında kuruldu bir yıl sonra 03 Kasım 2002 Yılında Tek başına iktidara geldi ve geçen süre içersinde halkın teveccühü ve başta Genel Başkanımız Cumhurbaşkanımız Recep Tayip ERDOĞAN olmak üzere Başbakanlarımız millet vekillerimiz ve teşkilatlarımızın gayretli ve özverili başarılı çalışmaları ile oyunu artırarak kutsal görevini sürdürmektedir. AK Parti ile ülkemiz resmen bir çağ atlamıştır. Ulaşımda, sağlıkta, eğitimde, savunma sanayide büyük atılımlar yapmıştır. İlçemizde de bu geçen sürede devletimizden hükümetimizden ve belediyemizden büyük yatırımlar almıştır. Adalet ve Kalkınma Partisi Soma Teşkilatı olarak İlçemizde var olan yatırımlarda olduğu üzere, yapılmakta olan yatırımları ve yapılacak olan yatırımları da daima destekledik ve desteklemeye de devam edeceğiz. İlçemizin bugüne kadar Sosyo Ekonomik durumu 1000 mw lık termik santraline göre şekillenmiştir. Kömür üretiminin büyük bir oranı bu santralde tüketilmektedir. Ancak şu anda 500 mw özel sektör tarafından yapılmakta olan ve gelecek yıl hizmete girmesi planlanan termik santrali, Hizmet vermekte olan Rüzgar Enerjileri, İnşaatı devam eden ve gelecek yıl hizmete girecek olan özel sektör çimento fabrikası, kamulaştırma işlemlerinin büyük bir oranı tamamlanan ve alt yapı işlemlerine başlanan gelecek yılda firmalara tahsis edilecek olan Organize Sanayi Bölgesinin hizmete girmesi ile ilçemizin nüfusu ikiye katlanacaktır. Sosyo ekonomik gücüde aynı oranda artacaktır. Şehrimizin daha yaşanır bir kent olması için iktidar partisi olarak her güzel yatırımı destekliyoruz.

Şeffaf ve yasalara uygun ihale yapıldı

ELİ’de yapılan ihale ile ilgili de açıklamalarda bulunan Kavruk İnşallah kısa sürede sözleşme imzalanır’dedi.

Kavruk ‘Geçtiğimiz ay sonu ELİ işletmesinin yapmış olduğu Müdüriyet binası , işçi lojmanları ve Sosyal Tesisler ihalesi ile ilgili basında yazılan haberleri hayretle izlemekteyiz. ELİ işletmesi başarılı bir kurumsal yapı olarak hizmet vermektedir. Yapılan ihale yerel ve genel basın yolu ile ilan edilmiş , yüklenici firmalar da bu belirlenen ihale için şartnamesini alıp incelemiştir. Bu yapılan ihale dördüncü ihale dir ve her şey şeffaf ve ihale yasasına uygun bir şekilde yapıldığını inanıyoruz. Kurumun Müdürü, İhale komisyonu üyeleri, hukukçuları ve danışmanları işinde uzman kişiler olduğunu biliyoruz ki başarılı karlı bir işletme anlayışı olarak hizmet ettiklerinden her yıl Kurumlar vergisi rekortmenleri içersinde İlimizde ve ilçemizde ilk sıraları almaktadır. İnşallah ihaleyi alan firma ile kısa sürede sözleşme imzalanır ve ilçemizde yatırıma başlar ve katma değer sağlarlar.

Eksikler giderildiğinde,En iyi hizmet verilecek

Devlet Hastanesi yeni Başhekimin göreve başlamasının ardından eksiklerin yavaş yavaş tamamlanacağını belirten Kavruk ‘Devlet hastanemizde yeni başhekimimiz Ali Osman Çağlayan görevine başlamıştır. Kendilerine ziyaret ettik başarılı bir yönetici olduğunu biliyoruz. Çok yakında yönetimini de oluşturup en güzel sağlık hizmetini vereceğini inanıyoruz. Hastanemizin yeni taşınması nedeniyle doktor eksiğimiz mevcuttur. Gerekli girişimler yapılmış olup önümüzdeki günlerde eksikler giderilip bölge hastanesi olarak halkımıza en güzel hizmeti verecektir.’dedi.

Kavruk tekrar aday’

Türkiye genelinde olduğu üzere ilçemizde de kongre sürecine girilmiştir. İlimizde 19 Ağustos tarihinde Turgutlu İlçe teşkilatında, 20 Ağustos tarihinde Şehzadeler ilçemizde ve 10 Eylül tarihinde de Yunusemre ilçemizde ilçe kongresi yapılacak olup diğer ilçelerin kongre tarihleri önümüzdeki günlerde belirlenecektir. Tüm ilçelerimize hayırlı uğurlu olsun. Yerel basın haberlerinden öğrendiğimize göre ilçe başkanlığına birden fazla aday adayı mevcuttur. Partimizde her üye aday adayı olabilir. Adayların çok olması partimize olan ilginin büyüklüğünü gösterir. Bizler mevcut teşkilat olarak yeni bir ekip oluşturup bir dönem daha göreve talip olduğumuzu , İl başkanlığımıza ve vekillerimize ve teşkilatımıza bilgilendirmiştik. Önümüzdeki günlerde bölge koordinatörü, vekillerimiz, İl teşkilatımız , ilçe teşkilatları , belediye başkanımız ve meclis üyeleri ile yapacağımız istişare toplantımızda adayımızı belirleyeceğiz. Kamu oyuna saygı ile duyurulur.’dedi.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

    error: Content is protected !!