https://www.somakaraelmas.com/modern-pazaryeri-projesi-hazirlaniyor.html
https://www.somakaraelmas.com/istanbul-sozlesmesi-kirmizi-cizgimizdir.html
https://www.somakaraelmas.com/cinayet-degil-vahsettttttt.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-toplumun-temelidir.html
https://www.somakaraelmas.com/girisimcilikte-kadin-gucu-fuari.html
https://www.somakaraelmas.com/ilk-kadin-muhtara-ziyaret.html
https://www.somakaraelmas.com/200-kadin-kahvaltida-bulustu.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-kollarinda-emel-ozdemir-donemi.html
https://www.somakaraelmas.com/esnaf-odasindan-kadin-uyelere-ziyaret.html
https://www.somakaraelmas.com/siddetsiz-bir-toplum-adalet-esitlik-ve-baris-icin-diren-kadin.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-dogum-uzmanimiz-gecici-gorevle-geliyor.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-isciler-topraga-verildi.html
https://www.somakaraelmas.com/somali-kadinlar-ciftciler-gununu-kutlandi.html
https://www.somakaraelmas.com/kesk-kadinlar-gununu-kutladi.html
https://www.somakaraelmas.com/kadinlar-sozlesmeye-sahip-cikiyor.html

Soma Karaelmas Gazetesi

KAVGA DEĞİL HİZMET İSTİYORUZ

KAVGA DEĞİL HİZMET İSTİYORUZ
796 views
22 Ocak 2018 - 8:18

CHP Soma İlçe Yönetim Kurulu, durumu yılan hikâyesine dönen Adnan Menderes Caddesinde incelemelerde bulunarak cadde esnafının sorunlarını dinledi.

6-7 AYDA 11 KEZ KAZILAN BİR CADDE MANİSA’NIN BAŞKA HANGİ İLÇESİNDE VAR?

Yapılan ziyaret hakkında açıklama yapan CHP Soma İlçe Yönetim Kurulu, “Adnan Menderes Caddemiz, ilçe trafiğini rahatlatacak önemli bir cadde, ne var ki cadde esnafının anlatımına göre; Manisa Büyükşehir Belediyesi tarafından, yaz aylarından bu yana devam eden sıcak su ve diğer çalışmalar nedeni ile Adnan Menderes Caddesi 11 kez kazılmış! 11 Kez kazılan cadde bugünkü içler acısı, çamur deryası haline gelmiş. CHP Soma İlçe Başkanlığı olarak gerçekten merak ediyoruz ve Büyükşehir Belediyemizden soruyoruz; Manisa’nın başka bir ilçesinde bu kadar kısa sürede 11 kez kazılmış başka bir cadde var mıdır?

VATANDAŞIN PARASI ÇAMURA GÖMÜLMÜŞ!

Adnan Menderes Caddemizde ne yazık ki yaz aylarından bu yana kazı çalışması devam ediyor. Son bir aydır ise caddenin eski haline getirilmesine yönelik hiçbir çalışma yapılmıyor. Büyükşehir Belediyemiz tarafından daha yeni yapılan kaldırımlar bozularak çamur altında kalmış. Yollar, kaldırımlar ve diğer belediye hizmetleri hepimizden alınan vergiler ile yapılıyor. Adnan Menderes Caddesine döşenen her kaldırım taşında, dökülen her metreküp asfaltta, vatandaşımızın parası, tüyü bitmemiş yetimin hakkı var. Kamu kurumlarının asli görevi vatandaşın parasını doğru kullanmak, çarçur etmemektir. Adnan Menderes Caddemizde, vatandaşımızın parası çamura gömülmüştür!

Adnan Menderes Caddesi, caddeyi halen kullanan vatandaşlarımız için de tehlike arz ediyor. Caddeyi kullanmak zorunda kalan pek çok araç göçme ve çamura saplanma nedeni ile yolda kalmış, maddi hasar görmüş. Adnan Menderes Caddesinde şahit olduğumuz sıkıntıların, Somamızın başka cadde ve sokaklarında da yaşandığını, vatandaşlarımızın mağdur olduğunu yakından biliyoruz. Büyükşehir Yasasının başlıca amacı; ilçe belediyelerinin altından kalkamayacağı yüksek maliyetli yatırımların Büyükşehir Belediyesi aracılığı ile gerçekleştirilmesidir. İlçemizin ihtiyacı olan yatırım ve hizmetlerin gerçekleşmesi, Büyükşehir ve İlçe Belediyemizin kavga etmeden, uyumlu çalışması ile mümkün olacaktır. Bizler ne yazık ki 29 Mart 2014 yerel seçimlerinden bu yana Büyükşehir ve Soma Belediyemiz arasında bu uyumlu çalışmayı göremedik.

2019 Yerel seçimlerine az bir süre kaldı. Kalan süre zarfında, ilçemizin yüksek menfaatleri gereği her iki belediyemizi de göreve davet ediyor, siyaset yapmadan hizmet yapmaya çağırıyoruz. Belediyelerimiz arasında siyaset yarışı değil, hizmet yarışı görmek istiyoruz.

Kişisel siyasi beklentiler uğruna yaratılan suni kavga ve inatlaşmalar her şeyden önce hizmetten mahrum kalacak vatandaşımızın hakkını gasp etmek olacaktır. Vatandaşımız, gasp edilen hakkının hesabını sandıkta soracaktır. Siyaset tarihi bunun sayısız örnekleri ile doludur.

Adnan Menderes Caddemizin sorumluluğu Manisa Büyükşehir Belediyesindedir. İşbu açıklamamızdaki amacımız sorumluluğu tek bir belediyenin üzerine atarak kolaycılığa kaçmak değildir. Beklentimiz her iki belediyemizin el ele vererek ilçemizin sorunlarını çözmesidir. Bu el ele vermenin ilk uygulaması pekâlâ Adnan Menderes Caddemiz olabilecektir.

Artık kavga değil hizmet istiyoruz.Manisa Büyükşehir Belediyemiz ve Soma Belediyemizi hizmet için göreve davet ediyoruz” dedi.

GÜNLÜK HABER AKIŞI
Somalılara aşure ikramı
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Haydi bahçeye
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Başkanlar buluştu
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Yaz kursu sona eriyor
GÜNLÜK HABER AKIŞI
2. akülü araç teslim edildi
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Oruçlar açıldı

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

error: Content is protected !!