https://www.somakaraelmas.com/modern-pazaryeri-projesi-hazirlaniyor.html
https://www.somakaraelmas.com/istanbul-sozlesmesi-kirmizi-cizgimizdir.html
https://www.somakaraelmas.com/cinayet-degil-vahsettttttt.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-toplumun-temelidir.html
https://www.somakaraelmas.com/girisimcilikte-kadin-gucu-fuari.html
https://www.somakaraelmas.com/ilk-kadin-muhtara-ziyaret.html
https://www.somakaraelmas.com/200-kadin-kahvaltida-bulustu.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-kollarinda-emel-ozdemir-donemi.html
https://www.somakaraelmas.com/esnaf-odasindan-kadin-uyelere-ziyaret.html
https://www.somakaraelmas.com/siddetsiz-bir-toplum-adalet-esitlik-ve-baris-icin-diren-kadin.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-dogum-uzmanimiz-gecici-gorevle-geliyor.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-isciler-topraga-verildi.html
https://www.somakaraelmas.com/somali-kadinlar-ciftciler-gununu-kutlandi.html
https://www.somakaraelmas.com/kesk-kadinlar-gununu-kutladi.html
https://www.somakaraelmas.com/kadinlar-sozlesmeye-sahip-cikiyor.html

Soma Karaelmas Gazetesi

Kavga değil, çözüm üretin

Kavga değil, çözüm üretin
1.294 views
22 Eylül 2017 - 8:01

Adar ‘Atatürk Caddesi ve İstasyon meydanı düzenlemesinde eksikleri olabilir de, bunu söyleyecek kişi oralara 14 yıldır çivi dahi çakmayan Ergene olmamalı. Ergene’yi Cengiz Ergün’le kavga etmeye değil çözüm üretmeye davet ediyorum’dedi.

Eski Belediye Başkanı Önder Adar Belediye Başkanı Hasan Ergene’nin İstasyon meydan düzenlemesi ile yaptığı eleştirilere cevap verdi.

Seçime 1 yıl kala hala kayıkçı kavgasındalar diyen Önder Adar ‘Soma Belediye Başkanımız Sayın Ergene, yerel gazetelere açıklamalarda bulunmuş ve özellikle Manisa Büyükşehir Belediyesini yerden yere vurmuş. Kendisi ise henüz başlamayan yada sonuçlanmayan bazı projeleri ile ilgili halkımızı bilgilendirmiş. Kişi olarak sevdiğim ve daima saygın bir isim olarak andığım sevgili Ergene’ye, verdiği bilgiler için teşekkür ediyorum. Demokrasi adına bilgilendirme güzel bir davranış, kendisini kutluyorum. Lakin ufak bir yanlışlık var gibi geldi bana. Sayın Ergene’nin açıklamalarını okuyanlar, kendisini daha 1 yıllık Soma belediye başkanı falan sanabilir. Oysa kendisi yaklaşık 14 yıldır Soma’nın belediye başkanıdır. Ve 14 yıllık bir belediye başkanı halka yaptığı dev hizmetlerini anlatır değil mi ? Bizimki daha projelerini anlatıyor, bana biraz trajikomik geldi. Yine 14 yıldır bu ilçenin başında bulunan sayın Hasan Ergene’nin Soma’nın bozuk yolları ve kaldırımları için, sanki Soma’nın düşürüldüğü berbat durumdan kendisinin hiç kabahati yokmuş gibi daha 3 yıldır sorumluluk alanında olan Manisa Büyükşehir Belediyesi Başkanı Cengiz Ergün beyi suçlaması ise ayrı bir komedi gibi geliyor bana. Bende izniyle aşağıdaki soruyu Sayın Ergene’ye sorarım ; yasaya göre Büyükşehir belediyesinin sorumluluğunda olan Köy yollarını Soma Belediyesi olarak yarım yamalak yaptırıp gazetelere çarşaf çarşaf haber yaptırıyorsunda, o zaman niye Soma’nın içindeki yolları yaptırmıyorsun muhterem ? İşinize geldimi yetki bizde, işinize gelmedimi yetki Cengiz Ergün’de öyle mi ?

Sen 14 yıldır Atatürk Caddesi ve istasyon meydanına çivi dahi çakma, buralara Manisa Büyükşehir Belediyesi bir seferde tarihinin en büyük yatırımını yapsın birde kalk adamın projesine çamur at, valla olmadı ! Sevgili Hasan kardeşimin beyefendiliğine, bence bu davranış hiç uygun düşmedi. Son dönemde Soma’ya yapılan en güzel yatırımdır Atatürk Caddesi ve İstasyon meydanı düzenlemesi. Sebep olanlardan Allah razı olsun. Eksikleri olabilir de, bunu söyleyecek kişi oralara 14 yıldır çivi dahi çakmayan sayın Ergene olmamalı diye düşünüyorum…

Seçimlere 1 yıla yakın bir süre kaldı ve bakıyorum da belediyeler hala kayıkçı kavgasındalar. Soma’mız çevre ve hava kirliliği, kültürel yozlaşma, özellikle şehir içi yolların bozukluğu, trafikteki keşmekeşlik ve otopark yetersizliği dev gibi büyük sorunlar yaşamaktadır. Bunları aşmanın yolu ise Soma ve Manisa belediyelerinin kavga etmelerinden değil, birlikte hareket etmelerinden geçer diyor ;

Sayın Ergene’yi ; Soma’nın dev gibi olan sorunlarını aşmak için,

Sayın Cengiz Ergün’le kavga etmeye değil, Birlikte çözüm üretmeye davet ediyorum’dedi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

error: Content is protected !!