Soma Karaelmas Gazetesi

‘Katlı Pazaryeri Projesini Ortak Yapacağız’

‘Katlı Pazaryeri Projesini Ortak Yapacağız’
1.533 views
22 Aralık 2014 - 8:46

Soma’da 160 km. köy yolunun önümüzdeki yıl yatırım programına alındığını söyleyen Ergene Otopark’ın taşınması ile katlı pazaryerinin Soma Belediyesi ve Manisa Büyükşehir Belediyesinin ortak projesi olarak yapılacağı müjdesini verdi.

17 Belediye Başkanı ve Büyükşehir Belediye Başkanlarının farklı bir ilçede bir araya gelerek toplantı yapacağını belirten Ergene ‘Gördes’te Belediye Başkanımızın konuğuyduk. İlk toplantımızı burada gerçekleştirdik. Ardından 2. toplantımızı Kula’da yapacağız. Toplantımızda Büyükşehir Belediye Başkanımızdan bilgi aldım. Bunu sizlerle paylaşmak isterim. Bu sene seçim dolayısı ile ve Büyükşehir Belediyesinin yeni yapılanması ile  köy yollarımıza bakamadık. Asfalt çalışması yapamadık. Büyükşehir Belediye Başkanımız bize müjde verdi. Bu yıl 150 milyon lira civarında Manisa genelinde bir asfaltlama planlamışlar. Bunun da en büyük payını Soma’ya ayırmışlar. 6 milyon lira tutarında 160 km. yolumuz önümüzdeki yıl yatırım programına alınmış. Bu güzel bir haber halkımız adına kendisine teşekkür ettim. Bütün ilçelerin düşünülen hizmetleri orada sayıldı. Bizlerde ihtiyaçlarımızı bildirdik. Ortak bir projede yürütmek istiyoruz. Katlı pazaryeri projemiz var. Vatandaşlarımıza verdiğimiz bir söz var. Otobüs Terminalimizin taşınmasını bekliyoruz. Arsanın boşalmasını bekliyoruz. Projeyi ortak gerçekleştirmeyi arzu ettiğimizi ifade ettik. Onlarda sıcak baktılar. Otoparkları işletmek Büyükşehir Belediyelerinin görevi biliyorsunuz, Katlı Pazaryerleri de ilçe belediyelerinde. Bu binayı birlikte yapalım, bu hizmeti birlikte sunalım dedim.  Bir tarafına Soma Belediyesi logosu öbür tarafına Manisa Büyükşehir Belediyesinin logosunu asalım dedim. Memnun oldular. Bunun üzerine de detayları görüşüyoruz. Bu işi biraz hızlandıralım diye talebim oldu. Onlarda talimatlarını verdiler. İnşallah  yakında güzel haberlerle Soma halkının karşısına çıkacağız. Verdiğimiz sözleri de yerine getirmiş olacağız’dedi.

 

 

 

 

 

 

 

YASAL UYARI
Karaelmas Gazetesinin WEB sitesinde sunduğu görüntüler sadece inceleme ve taslak amaçlıdır. 
“KG” logolu görsellerin herhangi bir şekilde kullanılması yasal değildir ve kullanım aşamasında tarafınıza lisanslanması için Karaelmas Gazetesi’ne başvurmanız gerekmektedir. Aksi takdirde ceza uygulanır ve 5846 sayılı yasa uyarınca kanuni işlem yapılır.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

error: Content is protected !!