Soma Karaelmas Gazetesi

Katlı otopark’a Büyükşehir düzenlemesi

Katlı otopark’a Büyükşehir düzenlemesi
2.692 views
24 Aralık 2014 - 8:38

Soma Belediyesi tarafından yapılan ve Büyükşehir yasası ile Manisa Büyükşehir Belediyesine devredilen Katlı otoparka % 100 zam yapıldı.

Soma’da şehir içinde bulunan araçların parkından kurtulmak için yapılan katlıotoparka Manisa Büyükşehir Belediyesi tarafından zam yapıldı. Araç parkının önüne geçmek ve şehir içinin rahatlaması için yapılan tek otoparka büyükşehir düzenlemesi yapıldı. Soma Belediyesi hizmetinde iken Aylık 65 TL olan araç park ücreti yeni düzenleme ile %100 arttırılarak 130 TL’ye çıkarıldı. Diğer açık alanlardaki park ücretleri ise

Şehir içinde araçlarını bırakamayan vatandaşlar park ücretlerinden dolayı büyük tepki gösteriyorlar. Vatandaşlar ‘Atatürk caddesi üzerinde evlerde ve dükkanlarda çalışıyoruz. Araçlarımızı Atatürk caddesi üzerinde park yapılmasına izin verilmediği için otoparklara bırakıyorduk. Ancak Daha önce 65 TL olan ücret şimdi 130 TL’ye çıkarıldı.Hiçbir düzenleme yapılmamasına rağmen fiyatların yükselmesine anlam veremiyoruz. Bizlerde bu nedenle araçlarımızı otoparka koymuyoruz. Zaten şehir içindeki trafik sorunu bir türlü çözülemedi. Ücretler aldı başını gitti. Ara sokaklara araçlarımızı park edeceğiz ya da gelip dükkanımızın önüne koyacağız. Başka alternatif yok. Böyle zam görülmüş değil. Büyükşehir Belediyesinin bunu uygun bir fiyata indirmesi gerekiyor. %100 zam yapılır mı? Biz bundan şikayetçiyiz. Gerekirse araçlarımızı Otoparka koymayacağız’ diyorlar.

 

 

 

 

 

 

 

YASAL UYARI
Karaelmas Gazetesinin WEB sitesinde sunduğu görüntüler sadece inceleme ve taslak amaçlıdır. 
“KG” logolu görsellerin herhangi bir şekilde kullanılması yasal değildir ve kullanım aşamasında tarafınıza lisanslanması için Karaelmas Gazetesi’ne başvurmanız gerekmektedir. Aksi takdirde ceza uygulanır ve 5846 sayılı yasa uyarınca kanuni işlem yapılır.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

error: Content is protected !!