https://www.somakaraelmas.com/modern-pazaryeri-projesi-hazirlaniyor.html
https://www.somakaraelmas.com/istanbul-sozlesmesi-kirmizi-cizgimizdir.html
https://www.somakaraelmas.com/cinayet-degil-vahsettttttt.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-toplumun-temelidir.html
https://www.somakaraelmas.com/girisimcilikte-kadin-gucu-fuari.html
https://www.somakaraelmas.com/ilk-kadin-muhtara-ziyaret.html
https://www.somakaraelmas.com/200-kadin-kahvaltida-bulustu.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-kollarinda-emel-ozdemir-donemi.html
https://www.somakaraelmas.com/esnaf-odasindan-kadin-uyelere-ziyaret.html
https://www.somakaraelmas.com/siddetsiz-bir-toplum-adalet-esitlik-ve-baris-icin-diren-kadin.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-dogum-uzmanimiz-gecici-gorevle-geliyor.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-isciler-topraga-verildi.html
https://www.somakaraelmas.com/somali-kadinlar-ciftciler-gununu-kutlandi.html
https://www.somakaraelmas.com/kesk-kadinlar-gununu-kutladi.html
https://www.somakaraelmas.com/kadinlar-sozlesmeye-sahip-cikiyor.html

Soma Karaelmas Gazetesi

Kamyon Garajına Büyükşehir’den Engel

Kamyon Garajına Büyükşehir’den Engel
1.978 views
07 Ağustos 2015 - 8:18

Kamyon garajı için yer arayışı tekrar başladı. Manisa Büyükşehir Belediyesi Kamyon Garajının İstasyon Şlam sahasına yapılmasına onay vermedi.
Manisa Büyükşehir Belediyesi Kamyon garajının İstasyon Mahallesine yapılmasına izin vermedi. 350 üyesi bulunan Soma Nakliyeciler Kooperatifi kamyon garajı için yeni yer arayışlarına başladı.
‘Zabıta ekipleri gönderildi’
Mayıs ayında Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’ün Soma ziyareti sırasında İstasyon Mahallesi sakinleri Kamyon Garajını mahallelerine istemediklerini söylemiş. Başkan Ergün ise ‘İstemiyorsanız yaptırtmam’ demişti. Bunun üzerinden imza toplanmış ve mahalle sakinlerini istemediklerini imza ile iletmişlerdi. 7 Haziran’da yapılan Genel Seçimlerin ardından 17 Haziran’da Kamyon Garajı için temel kazımına başlandı. Ancak Manisa Büyükşehir Belediyesi tarafından gönderilen Zabıta ekipleri tarafından inşaatın durdurulması istendi. Nakliyeciler Kooperatifi Yönetim Kurulu Üyeleri ve Kooperatif Avukatı Özgür Aydın Mahkeme kararı olmadan durdurulmanın mümkün olmayacağını belirttiler.
‘Yap İşlet Devret modeli uygulanacaktı’
Tapusu Soma Belediyesine ait olan 21 dönümlük arazi 33 yıllığına Soma Nakliyeciler Kooperatifi tarafından kiralanmıştı. Yap İşlet Devret modeli ile yapılacak olan Kamyon garajının yapımı 3 yıl sürecekti. 1, 5 yıldan beri hiçbir çalışma yapılmayan Kamyon garajının tamamlanması için 1,5 yıl gibi bir süre kalmıştı. 4 trilyona mal olacak Kamyon garajı için Bugüne kadar ise yaklaşık 1 trilyonluk masraf yapıldı.
‘Yer bulun masraflarınızı ödeyelim’
İstasyon Mahallesine kamyon garajına izin vermeyen Manisa Büyükşehir Belediyesi Nakliyeciler Kooperatifine yer arayışında bulunmalarını belirtti. Soma’nın girişine hiçbir şekilde Kamyon garajını istemediğini dile getiren Manisa Büyükşehir Belediyesi uygun bir yer bulunması durumunda yapılan masrafların karşılanacağını belirtti.
‘ Nakliyeciler yer arayışında’
Soma Nakliyeciler Kooperatifi ise yer arayışlarını hızlandırdı. Soma İmar planını inceleyere uygun yerleri araştırıyor. 25 dönümlük bir arazi üzerinde kurulacak olan Kamyon garajı için alternatif olarak Cenkyeri bölgesi gösterilse de Soma Sanayi esnafının bitirilmemesi için şimdilik bu bölgeye sıcak bakılmıyor. Ancak ilerleyen zamanlarda yer bulunmaması durumunda ise alternatif olarak Cenkyeri civarı da düşünülüyor.

 

 

 

 

 

 

 

YASAL UYARI
Karaelmas Gazetesinin WEB sitesinde sunduğu görüntüler sadece inceleme ve taslak amaçlıdır.
“KG” logolu görsellerin herhangi bir şekilde kullanılması yasal değildir ve kullanım aşamasında tarafınıza lisanslanması için Karaelmas Gazetesi’ne başvurmanız gerekmektedir. Aksi takdirde ceza uygulanır ve 5846 sayılı yasa uyarınca kanuni işlem yapılır.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

error: Content is protected !!