https://www.somakaraelmas.com/modern-pazaryeri-projesi-hazirlaniyor.html
https://www.somakaraelmas.com/istanbul-sozlesmesi-kirmizi-cizgimizdir.html
https://www.somakaraelmas.com/cinayet-degil-vahsettttttt.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-toplumun-temelidir.html
https://www.somakaraelmas.com/girisimcilikte-kadin-gucu-fuari.html
https://www.somakaraelmas.com/ilk-kadin-muhtara-ziyaret.html
https://www.somakaraelmas.com/200-kadin-kahvaltida-bulustu.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-kollarinda-emel-ozdemir-donemi.html
https://www.somakaraelmas.com/esnaf-odasindan-kadin-uyelere-ziyaret.html
https://www.somakaraelmas.com/siddetsiz-bir-toplum-adalet-esitlik-ve-baris-icin-diren-kadin.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-dogum-uzmanimiz-gecici-gorevle-geliyor.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-isciler-topraga-verildi.html
https://www.somakaraelmas.com/somali-kadinlar-ciftciler-gununu-kutlandi.html
https://www.somakaraelmas.com/kesk-kadinlar-gununu-kutladi.html
https://www.somakaraelmas.com/kadinlar-sozlesmeye-sahip-cikiyor.html

Soma Karaelmas Gazetesi

Kamuoyunda farklı algı oluşturuluyor

Kamuoyunda farklı algı oluşturuluyor
692 views
13 Ekim 2017 - 7:23

MASKİ Genel Müdürlüğü tarafından Belediye Başkanı Hasan Ergene’nin açıklamalarına cevap verildi. Yağmursuyu hattı için en uygun güzergahın belirlendiğini belirten MASKİ yetkilileri Ergene tarafından yapılan açıklamanın kamuoyunda farklı bir algı oluşturmaya yönelik bir açıklama olduğu ifade edildi.

MASKİ Genel Müdürlüğü, Soma merkezdeki 7 buçuk kilometrelik yağmursuyu hattı çalışmasıyla ilgili medyada çeşitli amaçlarla gündem oluşturulmasına ilişkin açıklama yaptı.

Büyükşehir Belediyesi ile birlikte ilçe için çok sayıda önemli yatırımın hayata geçirildiğini ifade eden MASKİ yetkilileri, bu hizmetler görmezden gelinirken 200 metrelik parke taşının sökülmesi konusunun kamuoyunda farklı bir algı oluşturmaya yönelik olduğunu belirtti.

Vatandaşı mağdur etmeyecek güzergah belirlendi

Manisa Büyükşehir Belediyesi Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü, Soma’da yürütülen yağmursuyu hattı döşeme çalışmasına ilişkin medyada gündeme getirilen konuyla ilgili açıklama yaptı.

İlçe merkezindeki yağmursuyu sorununu çözüme kavuşturmak amacıyla gerçekleştirilen 7 buçuk kilometrelik yağmursuyu hattı çalışması hakkında yapılan haberin, konunun farklı algılanmasına yol açtığını belirten MASKİ, amacın ilçeye yapılan hizmetlerin göz ardı edilmesi olduğunu ifade etti. Büyükşehir Belediyesi ile koordineli bir şekilde ilçede dev hizmetlerin hayata geçirildiğini vurgulayan MASKİ, yağmursuyu hattı için en uygun güzergahın Vehbi Tüzel Caddesi olduğunu belirtti. Caddenin yalnızca 200 metrelik kısmında parke taşı sökümü yapıldığını söyleyen MASKİ yetkilileri, asıl kamu zararının Sezer Sokak üzerinden gidilmesi durumunda mevcut içme suyu hattında meydana geleceğini ve vatandaşın mağdur olmaması amacıyla güzergahın bu şekilde belirlendiğinin altını çizdi. MASKİ tarafından yapılan açıklamada ayrıca şu ifadelere yer verildi:

Kırsal kesimler dahil 111 kilometrelik altyapı

101 Mahalle Projesi kapsamında ilçeye bağlı Çerkezsultaniye, Evciler, Eynez, Göktaş, Hatunköy, Karacakaş, Karaçam ve Naldöken mahallelerinde 37 kilometre içme suyu ve kanalizasyon hattı döşendi. Ayrıca yine MASKİ tarafından ilçe merkezi ve mahallelerinde 74 kilometrelik altyapı sağlıklı hale getirildi.

154 Mahalle Projesi hızla devam ediyor

Altyapı dönüşümünü sürdüren 154 Mahalle Projesi ile Soma’da; Ularca, Yırca, Bozarmut, Kozluören, Akçaavlu ve Heciz mahallelerinin 31 kilometrelik altyapı yenileme çalışmaları başladı. Bozarmut ve Heciz mahallelerinde altyapı çalışmaları tamamlanarak, üstyapı aşamasına geçilirken; Kozluören ve Ularca’daki hat döşeme işlerine de start verildi.

Daha temiz bir Bakırçay için

Avrupa Birliği ile Çevre ve Şehircilik BakanlığI’nın hibe fonlarının yanı sıra, MASKİ tarafından yapılan 32 Milyon Liralık yatırımla hayata geçirilen Soma Atıksu Arıtma Tesisi’nin kamulaştırma çalışmaları da tamamlanarak ön işletmeye alındı. Tesisin devreye geçirilmesiyle birlikte Soma’da atıksu kaynaklı çevre kirliliğine son verilerek, Bakırçay Nehri’nin temizlenmesi yolunda önemli bir adım geride bırakılacak.

Daha sağlıklı ve yeterli su

Daha kesintisiz içme suyu temini için MASKİ tarafından ilçede 9 adet sondaj açılırken, 3 adet yeni sondaj için çalışmalar devam ediyor. 2017 programı kapsamında 1 milyon TL yatırım ile 34 içme suyu deposu ve terfi binaları yenilendi. 2016 yılında ise 3 deponun yenilendiği ilçede 2 depo da sıfırdan inşa edilecek.

Sıkıntılar son buldu

MASKİ Genel Müdürlüğü, ilçe merkezinin su ihtiyacını karşılamak için Hamidiye Mahallesi’ne 5 kilometre içme suyu isale hattı döşedi. Turgutalp Mahallesi’nde de içme suyu sorununu ortadan kaldıran MASKİ, içme suyu hattını yenileyerek vatandaşın yetersiz su nedeniyle yaşadığı sıkıntıya son verdi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

error: Content is protected !!