Soma Karaelmas Gazetesi

Kamu Denetçileri Aileleri Dinledi

Kamu Denetçileri Aileleri Dinledi
1.198 views
21 Ağustos 2014 - 7:15

Maden faciasında yaşamını yitiren aileleri ziyaret eden Kamu Denetçisi Abdullah Cengiz Makas ve uzman heyet sorunları dinledi.
13 Mayıs’ta yaşanan maden faciasında 301 maden işçisinin hayatını kaybetmesi sonucuyla ilgili rapor hazırlayacak kamu denetçisi (ombudsman) Abdullah Cengiz Makas ve uzman heyeti aileleri ziyaret etti. Maden Faciasında yaşamını yitiren aileleri ziyaret eden heyet ailelerden bilgiler aldı. Maden Faciasında 54 yaşındaki eşi İsmail Canbal’ı kaybeden 3 çocuk annesi Leyla Canbal ise ‘Kazanın ardından tanımadığımız bir çok kişi kapımızı çaldı. Şimdi aradan günler geçince hala gelen olur mu diye kapılara bakıyorum. Sizlerin bizleri ziyaret edip halimizi hatrımızı sorması mutlu ediyor. Sadece ben değil aynı faciayı yaşayan 301 aileyiz. Büyük bir acı yaşadık. Kazadan önce 4 gün evde yatar, ‘bana ayran yap başım çok ağrıyor’ derdi. Kazanın ardından anlatılınca anladım. Haklarımızı alamazdık ama yinede parasını zamanında ödeyen bir işletmeydi. Emekli olmasına rağmen sırf ev sahibi olalım diye işe girdi. Bu evin borçları bitip oğlumuzu evlendirince işten çıkacağını söylemişti. Eve bakınca aklıma geliyor. Oğlum askerden devlet tarafından ödüllendirilip 5 gün önce dönmeseydi babasını göremeyecekti. Askerden geldi elimizde para yokken Kaymakamlık bin lira para getirdi. O bin lira bana 10 bin lira gibi geldi. Oğlumun cebine harçlık verdim. Eş dostun 50- 100 TL sinden başka Kaymakamlık yardım yaptı. Başka hiçbir yerden birşey gelmedi.’dedi. Kamu denetçisi Abdullah Cengiz Makas aileye başsağlığı dileyerek sıkıntılarını dinledi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

YASAL UYARI
Karaelmas Gazetesinin WEB sitesinde sunduğu görüntüler sadece inceleme ve taslak amaçlıdır.
     “KG” logolu görsellerin herhangi bir şekilde kullanılması yasal değildir ve kullanım aşamasında tarafınıza lisanslanması için Karaelmas Gazetesi’ne başvurmanız gerekmektedir. Aksi takdirde ceza uygulanır ve 5846 sayılı yasa uyarınca kanuni işlem yapılır.

GÜNLÜK HABER AKIŞI
Hava sıcaklığına dikkat!
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Dereceler Soma’nın
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Kopya düzeneği ile yakalandı
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Protokolden tam not
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Kültür Evi Ödül alacak
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Çocuklar Doğada

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

error: Content is protected !!