Soma Karaelmas Gazetesi

resim yükle

Kamu Denetçi Heyeti Soma’ya Geldi

Kamu Denetçi Heyeti Soma’ya Geldi
1.220 views
20 Ağustos 2014 - 7:28

Soma’da 13 Mayıs’ta yaşanan maden faciasıyla ilgili inceleme yapacak olan Kamu Denetçisi (ombudsman) Abdullah Cengiz Makas ve beraberindeki 5 kişilik uzman heyet Soma’ya geldi. 2 gün boyunca Soma’da kalacak olan heyet ilk gün kamu kurumlarını ziyaret etti. Şehit ailelerini ziyaret edecek olan heyet madenciler ile görüşerek Soma’dan ayrılacak.
Sabah saatlerinde Soma’ya gelen Kamu Denetçileri Soma Kaymakamı M.Bahattin Atçı, Soma Belediye Başkanı Hasan Ergene ve Maden İş Sendikası Ege Bölgesi Şube Başkanı Recep Satır’ı ziyaret etti.
Ziyaret sonrası açıklama yapan Kamu Denetçisi (ombudsman) Abdullah Cengiz Makas, “Kamu denetçileri kurumu olarak, Soma’da meydana gelen facia 13 Mayıs’ta idi bizler 14 Mayıs itibariyle kamu denetçileri kurumunda bir inceleme komisyonu kurduk. On kişilik uzmanlardan oluşan komisyonlarımız soğukkanlı bir şekilde Ankara’da çalışmalarına başlamamıştı. Bizler kral bir teftiş raporu hazırlamayacağız. Kamu Denetçileri Kamu kurumu olarak, TBMM, Parlamento ve kamuoyu adına Soma faciasıyla ilgili nerede yanlış yapıldı?. Nerede eksiğimiz var?. bunları tespit etmek ve genel bir resim ortaya koymak idareye de önerileri de içeren bir raporu Parlamento’ya sevk etmek. Soma konusunu bütün taraflarıyla beraber müzakere edip genel bir resim ortaya koyacağız” dedi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

YASAL UYARI
Karaelmas Gazetesinin WEB sitesinde sunduğu görüntüler sadece inceleme ve taslak amaçlıdır.
     “KG” logolu görsellerin herhangi bir şekilde kullanılması yasal değildir ve kullanım aşamasında tarafınıza lisanslanması için Karaelmas Gazetesi’ne başvurmanız gerekmektedir. Aksi takdirde ceza uygulanır ve 5846 sayılı yasa uyarınca kanuni işlem yapılır.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

error: Content is protected !!