https://www.somakaraelmas.com/modern-pazaryeri-projesi-hazirlaniyor.html
https://www.somakaraelmas.com/istanbul-sozlesmesi-kirmizi-cizgimizdir.html
https://www.somakaraelmas.com/cinayet-degil-vahsettttttt.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-toplumun-temelidir.html
https://www.somakaraelmas.com/girisimcilikte-kadin-gucu-fuari.html
https://www.somakaraelmas.com/ilk-kadin-muhtara-ziyaret.html
https://www.somakaraelmas.com/200-kadin-kahvaltida-bulustu.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-kollarinda-emel-ozdemir-donemi.html
https://www.somakaraelmas.com/esnaf-odasindan-kadin-uyelere-ziyaret.html
https://www.somakaraelmas.com/siddetsiz-bir-toplum-adalet-esitlik-ve-baris-icin-diren-kadin.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-dogum-uzmanimiz-gecici-gorevle-geliyor.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-isciler-topraga-verildi.html
https://www.somakaraelmas.com/somali-kadinlar-ciftciler-gununu-kutlandi.html
https://www.somakaraelmas.com/kesk-kadinlar-gununu-kutladi.html
https://www.somakaraelmas.com/kadinlar-sozlesmeye-sahip-cikiyor.html

Soma Karaelmas Gazetesi

‘Kalitesiz Yemeğe Hayır’

‘Kalitesiz Yemeğe Hayır’
3.193 views
21 Mart 2014 - 7:52

Yaklaşık 1 haftadan beri Hastane yemekleri yiyemediklerini dile getiren Sağlık çalışanları İlçe Devlet Hastanesi önünde basın açıklaması yaparak kalitesiz yemek yemeyeceklerini söylediler.
Türk Sağlık Sen üyeleri, şirket elemanları, hemşireler ve sağlık çalışanları 1 Şubat’tan itibaren Soma Devlet Hastanelerine yemek veren şirketin kalitesiz yemek verdiğini belirterek bu düzen böyle devam ettiği sürece yemek yemeyeceklerini belirttiler. Sanayi devlet hastanesi ve İlçe Devlet Hastanesinde toplam 250 kişinin yaklaşık 1 haftadan beri yemek yemediğini söyleyen sağlık çalışanları firmanın haksız yere kazanç elde ettiğini iddia ettiler. Çalışanlar adına açıklama yapan Türk Sağlık Sen Hastane Temsilcisi Okan Karasu ‘1 Şubat’tan itibaren Türkiye Kamu hastaneleri Kurumunun Manisa İl genel Sekreterliğinde hastanemiz için yemek ihalesi yeniden yapılmış olup yeni bir firma yemek ihalesini almıştır. Bu süreçten sonra yemekler ile ilgili bir sürü sıkıntı yaşanmıştır. Yemeklerde kullanılan malzeme kalitesinin düşüklüğü, hijyen kurallarının eksikliği, malzeme kalitesinin yetersizliğinden dolayı lezzetin düşük olması, yemek gramajlarının düşürülmesi, kahvaltıda verilen ambalajlı ürünlerin kalitesizliği ve bilinen bir markaya ait olmaması nedeniyle hastane çalışanları olarak yemekleri yiyememekteyiz. Yemeklerde karşılaştığımız problemleri yetkililere sürekli iletmemize rağmen problemler çözülmediği için sağlık çalışanları olarak haklı tepkimizi ortaya koyuyor ve yaklaşık 1 haftadır hastane yemeklerini yemiyoruz. Tepkimiz problemler çözülene kadar devam edecektir. Türk Sağlık Sen olarak yetkililerin sesimizi duymasını ve problemlerin en kısa zamanda çözülmesini istiyor ve sağlık sistemi içerisinde hep hizmet alanın değil bu hizmeti verenlerin yani sağlık çalışanlarının da düşünülmesi temennisi ile herkese teşekkür ediyorum’dedi. Çalışanlar ise Manisa genelinde aynı firmanın yaptığı yemekleri alan 5 Hastaneden de aynı şikayetler olduğunu belirterek bu firmanın kendisine çeki düzen vermesini istediler.

0120.jpg

 

 

YASAL UYARI
Karaelmas Gazetesinin WEB sitesinde sunduğu görüntüler sadece inceleme ve taslak amaçlıdır.
  “KG” logolu görsellerin herhangi bir şekilde kullanılması yasal değildir ve kullanım aşamasında tarafınıza lisanslanması için Karaelmas Gazetesi’ne başvurmanız gerekmektedir. Aksi takdirde ceza uygulanır ve 5846 sayılı yasa uyarınca kanuni işlem yapılır.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

error: Content is protected !!