Soma Karaelmas Gazetesi

resim yükle

Kaldırımlar İşgal Altında

Kaldırımlar İşgal Altında
1.627 views
16 Aralık 2014 - 8:35

Engelli ve vatandaşların rahatlıkla dolaşması için yapılan kaldırımlar esnafların, inşaat firmalarının ve arabaların işgali altına alındı. Vatandaşlar bir ara yapılan 75 cm. uygulaması denetimlerinin yapılıp yapılmadığını soruyor.

Soma’da hangi sokağa ve caddeye girsen kaldırımlarda yürüyecek yol bulamıyorsun. Soma Belediyesi Zabıta ekipleri tarafından uygulanmaya başlanan 75 cm. uygulamasına bir çok esnaf uymuyor. Zabıtalar tarafından uygulamasının denetlenip denetlenmediği konusu ise kafaları karıştırıyor.

Vatandaşlar kaldırımlarda yürüyememekten şikayet ettiği bir zamanda gündeme gelen 75 cm. uygulaması tarihe karışmış görünüyor. Bir çok esnaf kaldırımlara eşyalarını yayarken, Bazı kaldırımlar ise inşaat malzemeleri ile doluyor. Kaldırımlar yürünemez hale gelmiş durumda. Vatandaşlar Zabıta ekiplerinin esnaflara göz yumduğunu ileri sürüyor. Vatandaşlar ‘Kaldırımlar cadde ve sokaklar insanlarla doluyor. Ancak nedense esnaflar ve müteahhitler kaldırımları bizlere bırakamıyor. Sanki dükkan içinde mal sergilemiyorlar gibi birde kaldırımları sattıkları ürünlerle dolduruyorlar. Esnaflar bir taraftan bir de inşaat malzemeleri, kumlar kaldırımları işgal ediyor. İnşaat önlerinden geçmeye korkar olduk. Biz hadi karşı kaldırıma geçer oradan gideriz diyoruz ama ya engelliler ne yapsın. İn kaldırımdan çık kaldırıma mı olacak. Bir ara 75 cm. uygulaması yapılmıştı.  Bu uygulama belirli bir süre için miydi merak ediyoruz. Kaç kişiye bu şekilde ceza yazıldı bunun açıklamasını yapsınlar da biz vatandaşları bilgilendirsinler.’dediler.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

YASAL UYARI
Karaelmas Gazetesinin WEB sitesinde sunduğu görüntüler sadece inceleme ve taslak amaçlıdır. 
“KG” logolu görsellerin herhangi bir şekilde kullanılması yasal değildir ve kullanım aşamasında tarafınıza lisanslanması için Karaelmas Gazetesi’ne başvurmanız gerekmektedir. Aksi takdirde ceza uygulanır ve 5846 sayılı yasa uyarınca kanuni işlem yapılır.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

error: Content is protected !!