Soma Karaelmas Gazetesi

resim yükle

Jandarma Trafik Timleri Kontrollerini Sıklaştırdı

Jandarma Trafik Timleri Kontrollerini Sıklaştırdı
2.734 views
17 Ağustos 2013 - 10:02

Soma’da ve Kırkağaç ilçelerinde bulunan köylerde hasat döneminin başlaması ile birlikte Jandarma Trafik Timlerinin kontrolleri arttırdığı görülüyor.

 Trafik Tim Komutanlarıyla yapılan görüşmede Karayollarında kullanılan traktörlerin karıştığı kazalar genel kazalar içerisinde önemli yer tutuyor. Traktör kazalarının %60’ı devrilme, yoldan çıkma, araç ve yük üzerinde bulunan yolcuların düşmesi şeklinde gerçekleşiyor. Trafik kazalarının azaltılmasına yönelik 2012 yılında ‘Trafikte sorumlu çiftçi’ kampanyası ile 200 adet traktörlerin kullandığı döner lambalar dağıtıldı.
Jandarma Trafik ekipleri konu ile ilgili olarak ‘Hasat döneminde tarımsal faaliyetlerin yoğunlaşmasıyla kamyon, kamyonet kasaları ile traktörlerin römorklarında yük üzerinde hatta traktörlerin çamurluklarında insan taşınıyor. Römorklarda koruma çerçevesinin bulunmaması bu araçların ışık donanımlarının hiç bulunmaması veya eksik, bozuk ya da standartlara uygun olmaması bizim bu araçların kontrolünün arttırmamızda önemini ortaya çıkarmaktadır. Traktörlerde kabin ve koruyucu çatı kullanımı kaza anında sürücülerin hayatını kurtaracak kadar önem arz ettiğini vatandaşlarımıza izah etmekte başlıca görevlerimiz içerisindedir. Bu araçlar kadar bölgede kullanılan motosiklet kullanıcılarının kask kullanmaları konusunda hassasiyetle durmaktayız. Trafik kazalarının önlenmesinde en büyük sorumluluk sürücülere düşmektedir. Sürücüler sevdiklerini gözü yaşlı bırakmak istemiyorlarsa, trafik kurallarının gerektirdiği tüm sorumlulukları yerine getirmek ve içlerinde varsa trafik canavarına ‘dur’ demek zorundadırlar.

YASAL UYARI
Karaelmas Gazetesinin WEB sitesinde sunduğu görüntüler sadece inceleme ve taslak amaçlıdır.
“KG” logolu görsellerin herhangi bir şekilde kullanılması yasal değildir ve kullanım aşamasında tarafınıza lisanslanması için Karaelmas Gazetesi’ne başvurmanız gerekmektedir. Aksi takdirde ceza uygulanır ve 5846 sayılı yasa uyarınca kanuni işlem yapılır.

 

Jandarma Trafik Timleri Kontrollerini Sıklaştırdı

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

error: Content is protected !!