Soma Karaelmas Gazetesi

resim yükle

İZİN BELGESİ OLMAYAN HAYVAN ALIM SATIMI YAPAMAYACAK

İZİN BELGESİ OLMAYAN HAYVAN ALIM SATIMI YAPAMAYACAK
1.520 views
23 Temmuz 2013 - 22:27

Soma İlçe Gıda Tarım Ve Hayvancılık Müdürü İsmail Kaya, “Canlı Hayvan Ticareti Yapan Satıcıların Çalışma ve Denetlenmesi İle İlgili Usul ve Esaslar Hakkındaki Yönetmelik çerçevesinde Çalışma İzin Belgesi Olmayan Celeplerin Hayvan Alım Satımı Yapamayacağını söyledi.
Soma İlçe Gıda Tarım Ve Hayvancılık Müdürü İsmail Kaya konuyla ilgili şunları söyledi; “18.01.2012 tarih ve 28177 sayılı resmi gazetede yayımlanan “Canlı Hayvan Ticareti Yapan Satıcıların Çalışma ve Denetlenmesi İle İlgili Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik’’ gereğince canlı hayvan ticareti ile uğraşan celep ve satıcıların süre kısıtlaması olmadan hayvan alım-satımı yapabilmeleri için işletmelerinin bağlı bulunduğu İl/İlçe Müdürlüklerinden 31.12.2013 tarihine kadar Çalışma İzin Belgesi alması gerekmektedir.
Yönetmelik gereği Çalışma İzin Belgesi bulunmayan hayvan sahipleri almış oldukları koyun-keçi türü hayvanlar için en fazla 29 gün, sığır cinsi hayvanlar için en fazla 30 gün içerisinde tekrar satış yapamayacaklardır. Bu hayvanlar için Veteriner Sağlık Raporu düzenlenmeyecektir” dedi.

soma_ilçe_tarım_müdürü_ismail_kaya.jpg

YASAL UYARI
Karaelmas Gazetesinin WEB sitesinde sunduğu görüntüler sadece inceleme ve taslak amaçlıdır. 
   “KG” logolu görsellerin herhangi bir şekilde kullanılması yasal değildir ve kullanım aşamasında tarafınıza lisanslanması için Karaelmas Gazetesi’ne başvurmanız gerekmektedir. Aksi takdirde ceza uygulanır ve 5846 sayılı yasa uyarınca kanuni işlem yapılır.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

error: Content is protected !!