Soma Karaelmas Gazetesi

resim yükle

İyilik Meleklerinden Soma’ya Yaşam Atölyesi Ve Sinema Salonu

İyilik Meleklerinden Soma’ya Yaşam Atölyesi Ve Sinema Salonu
1.304 views
16 Eylül 2014 - 8:40

İyilik Melekleri Derneği tarafından Soma’da yaşayan çocuklar için hazırlanan Çocuklar İçin Yaşam Atölyesi ve Sinema Salonu’nun açılışı gerçekleştirildi. Açılışı Soma Kaymakamı M. Bahattin Atçı, Soma belediye Başkanı Hasan Ergene ve Dernek Başkanı Hilal Çetesi birlikte yaptılar.
Soma Kurtuluş İlköğretim Okulunda yapılan açılışta konuşan Dernek Başkanı Hilal Çetesi, “Soma ile ilgili herkes bir proje gerçekleştirdi. Somalılar sadece babalarını kaybetmedi. Ağabeylerini, arkadaşlarını, yakınlarını kaybetti. Herkes Soma’ya dokunmak istedi. Bizler İyilik Melekleri olarak nasıl yardımcı olabileceğimiz konusunda ilk hedefimiz çocuklar oldu. Dokunabildiğimiz kadar çocuklara dokunabilmek için özel bir perdeyle başlayan bir proje bu.
Soma kömür karası dediler.Çocuklar gökkuşağının 7 rengini burada boyasınlar diye yüzlerce boya kalemi getirdik. Soma’daki tüm çocuklara armağan ediyoruz. Bunun için çocuklarımıza okullarında yaşam atölyesi ve sinema salonu yaptık” dedi.
Dernek Başkanı Hilal Çetesi, Soma Kurtuluş İlköğretim Okuluna “Gönüllü Kalemler.org Derneği tarafından da 3500 kitaptan oluşan bir kütüphane yapıldığını da sözlerine ekledi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

YASAL UYARI
Karaelmas Gazetesinin WEB sitesinde sunduğu görüntüler sadece inceleme ve taslak amaçlıdır.
     “KG” logolu görsellerin herhangi bir şekilde kullanılması yasal değildir ve kullanım aşamasında tarafınıza lisanslanması için Karaelmas Gazetesi’ne başvurmanız gerekmektedir. Aksi takdirde ceza uygulanır ve 5846 sayılı yasa uyarınca kanuni işlem yapılır.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

error: Content is protected !!