Soma Karaelmas Gazetesi

resim yükle

İtfaiye Ekibi Okulları Şaşırınca Ortalık Karıştı

İtfaiye Ekibi Okulları Şaşırınca Ortalık Karıştı
3.215 views
08 Mart 2014 - 8:37

Sivil Savunma Haftası nedeni ile Özel Lale Bahçesinde öğrencilere seminer verecek İtfaiye ekibi yanlış okula gidince ortalık karıştı. Özel Lale Bahçesi yetkilileri tatbikat yaptı, olayı gerçek zanneden bütün ekipler okulun önünü doldurdu.
Soma Özel Lale Bahçesi Gündüz Bakım evi ve Kreşi yetkilileri öğrencilerine Sivil Savunma Haftası çerçevesinde İtfaiye ekibinden seminer talep etti. Seminer verecek itfaiye ekibi Lale Bahçesi yerine Karaelmas Anaokuluna giderek burada seminer verdi. Seminer için 45 dakika bekleyen Özel Lale Bahçesi öğretmen öğrenci ve yetkilileri güvenlik alarmına basarak kendi tatbikatlarını gerçekleştirerek öğrencileri binadan tahliye etti.  Güvenlik şirketi ise okulda yangın olduğunu zannederek itfaiye, Polis ve Tedaş ekiplerini okula yönlendirdi.  5 dakika içinde Atatürk Mahallesi üzerinde bulunan okulun önü ana baba gününe döndü. Yangın hortumunu çekmeye hazırlanan İtfaiye ekiplerine yangın olmadığı olayın sadece tatbikat olduğu açıklandı. İtfaiyenin tatbikat değil de gerçek sanarak geldiği olayda öğrenciler canlandırma değil gerçek bir tatbikatın yakın şahidi oldular. Ekiplerin şaşkın bakışları arasında Karaelmas Anaokulundaki seminer verecek ekip geldi. Diğer ekipler normale dönerken İtfaiye ekipleri tarafından Özel Lale Bahçesi Anaokulu öğretmenlerine yangına ilk müdahalede nasıl davranacakları ve yangın tüpünü n kullanılması konusunda bilgiler verildi. Okul içinde bulunan eğitim salonunda ise minik öğrencilere acil durum telefonları ve nelerden uzak durulması gerektiği konusunda bilgiler verildi.

DSC0315.jpg

DSC0308.jpg

 

 

 

 

 

 

YASAL UYARI
Karaelmas Gazetesinin WEB sitesinde sunduğu görüntüler sadece inceleme ve taslak amaçlıdır.
  “KG” logolu görsellerin herhangi bir şekilde kullanılması yasal değildir ve kullanım aşamasında tarafınıza lisanslanması için Karaelmas Gazetesi’ne başvurmanız gerekmektedir. Aksi takdirde ceza uygulanır ve 5846 sayılı yasa uyarınca kanuni işlem yapılır.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

error: Content is protected !!