Soma Karaelmas Gazetesi

resim yükle

İstanbul’dan Soma’ya 324 Km Pedal Çevirdi

İstanbul’dan Soma’ya 324 Km Pedal Çevirdi
2.798 views
09 Ağustos 2014 - 7:54

Eski Milli Sporcu Nurkan Erkır Soma için pedal çevirdi. 5 Ağustos’ta Sarıyer’den yola çıkan Erkır 08 Ağustos 14.30 da 324 km pedal çevirerek Soma’ya ulaştı.
Soma’da yaşanan maden kazasında farkındalık yaratmak için ‘İstanbul’dan Soma’ya Gönül Köprüsü’ etkinliği kapsamında 324 kilometre pedal çevirmek üzere Soma’ya hareket eden Erkır Soma’da Hükümet Konağı önünde yaptığı açıklamasında ‘5 Ağustos Salı günü Sarıyer ilçesine bağlı İstinye’den yola çıktım. Salı günü Aksaray Yenikapıya kadar 22 km.pedal çevirdim. Km. içerisinde Sarıyer Belediyesinin motorize ekiplerinin eskortluk yapması ile 40 dk gibi kısa bir zamanda Yenikapı’ya ulaştım. Yalova’ya geldiğimde saat:13.00’de 5 Ağustos Salı günüydü. Eski Milli Bisikletçilerden Faik Yağcı’nın desteği ile Bursa’ya kadar geldik. Bursa’da Maden İş Sendikası misafirhanesinde birlikte kaldık. 6 Ağustos sabahı arkadaşımın yoğun işleri dolayısı ile geri döndü. Ben Balıkesir’e 160 km. pedal çevirdim. Rabbim yardım etti. 7 Ağustos Perşembe günü saat:03.00 gibi Soma’ya kadar pedal çevirecektim. Yoğun yağmur nedeni ile bu sabaha erteledim. Bu sabah pedal çevirmeye başladım. Sabah 09.00 civarında buraya gelişim çok rahat oldu.Bir yerde mola verdim. Buraya 10 km. pedal çevirmiş gibi rahat geldim. Buradan Balıkesir’e araçla geri dönme düşüncesindeyim. Kendimi fazla yormak istemiyorum. Balıkesir’den Bursa’ya otobüsle,  Bursa’dan tekrar pedal çevirerek Yalova’ya varmadan Faik Yağcı arkadaşım bana refakat edecek, konuk edecek. 10 Ağustos gecesi, 11 Ağustos saat 04.00 gibi  Yalova’dan feribot ile Yenikapı’ya oradan Sarıyer’e öğleden sonra 03.00 yada 04.00 gibi İstinye’de bu etkinliğimi noktalayacağım.’dedi. Erkır madenci ailelerini ziyaret ederek yetim kalan çocuklara hediyeler dağıtacağını belirtti.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

YASAL UYARI
Karaelmas Gazetesinin WEB sitesinde sunduğu görüntüler sadece inceleme ve taslak amaçlıdır.
     “KG” logolu görsellerin herhangi bir şekilde kullanılması yasal değildir ve kullanım aşamasında tarafınıza lisanslanması için Karaelmas Gazetesi’ne başvurmanız gerekmektedir. Aksi takdirde ceza uygulanır ve 5846 sayılı yasa uyarınca kanuni işlem yapılır.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

error: Content is protected !!