Soma Karaelmas Gazetesi

resim yükle

İsmail Kaya Kavun Üreticilerini Ziyaret Etti

İsmail Kaya Kavun Üreticilerini Ziyaret Etti
1.699 views
14 Ekim 2013 - 6:31

Beyce Kavun Üreticilerini ziyaret eden İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü İsmail Kaya Kavun üreticilerinin istek ve şikayetlerini dinledi.
   İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü İsmail Kaya pazarlama sıkıntısı yaşayan Üreticilerin tek çatı altında toplanmasının daha uygun olduğunu belirtti. Kaya ‘ Benim isteğim Kavun üreticilerimiz tek çatı altında birleşmesi pazarlama konusunda yaşanan sıkıntının da önüne geçer. Şimdi gelen alıcının ne kadar iyi ve güvenilir olduğunu bilemezsiniz. Kooperatif benim her zaman desteklediğim bir durumdur. Eğer kooperatif çatısı altında bir araya gelinirse 18 üreticinin ürettiği kavunlar belirlenen bir fiyatla satılır. Pazarlama imkanı da daha çok olur. Kooperatif olunduğunda gübre alımlarında ve bir çok yerde avantajlı olunur. Proje hazırlanır katkı sağlanır. Soğuk hava depoları yapalım. Herkesin deposu ayrı olsun. Öncelik olarak ise mevcut depoların iyileştirilmesi için gerekenleri yapıp destek sağlayalım. Ürünlerimizin nasıl bir ortamda ve nasıl daha kaliteli olacağı konusunda üniversiteden hocalar getirip toplantılar yapalım istiyorum. Ben yeni öğrendim ve gerekli desteği vermeye hazırım.’ dedi. Kavun üreticileri ise destek beklediklerini belirttiler.

 

YASAL UYARI
Karaelmas Gazetesinin WEB sitesinde sunduğu görüntüler sadece inceleme ve taslak amaçlıdır.
“KG” logolu görsellerin herhangi bir şekilde kullanılması yasal değildir ve kullanım aşamasında tarafınıza lisanslanması için Karaelmas Gazetesi’ne başvurmanız gerekmektedir. Aksi takdirde ceza uygulanır ve 5846 sayılı yasa uyarınca kanuni işlem yapılır.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

error: Content is protected !!