Soma Karaelmas Gazetesi

İşletmeler ilaçlanıyor

İşletmeler ilaçlanıyor
852 views
06 Kasım 2017 - 8:00

334 Küçükbaş hayvan işletmesi 1,5 haftada dezenfekte edilecek.

Soma’da bulunan 334 birlik üyesi küçükbaş hayvan işletmesi dezenfekte edilerek ölüm oranlarının önüne geçilmesi hedefleniyor.

Konuyla ilgili bir açıklama yapan Soma İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Hayati Aslan, yaklaşan küçükbaş hayvanların doğumları vesilesiyle hayvan refahı çalışmalarını hızlandırdıklarını belirterek “İlçe Müdürlüğümüz Hayvan Sağlığı Şubesinde görevli personellerimizce tüm mahallerimizde küpeleme ve aşılama çalışmaları rutin bir şekilde yapılmaktadır.

İlçemizde herhangi bir hastalık çıkışına mahal vermemek için, Manisa İli Damızlık Koyun ve Keçi Yetiştiricileri Birliği’nin talebi üzerine Manisa İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ve Manisa Büyükşehir Belediyesinin iş birliğinde, Manisa İli genelindeki koyun ve keçi ağıllarında dezenfeksiyon seferberliği başlatılmıştır. Projede amaç; özellikle doğum dönemi öncesinde ağıllarda dezenfeksiyon gerçekleştirerek ölüm oranlarını azaltmak ve ekonomik kayıpları durdurmaktır.

Bu kapsamda, Manisa İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü projenin organizasyonunda görev alırken, Manisa Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Daire Başkanlığı Haşereyle Mücadele Şube Müdürlüğü ekip ve ekipmanların temin edilmesinde, Damızlık Koyun ve Keçi Yetiştiricileri Birliği ise ilaçların alınmasında görev üstlenmişlerdir. İlçemizde bulunan 334 birlik üyesi küçükbaş hayvan işletmelerinin dezenfeksiyon işlemleri 31.10.2017 günü başlamış olup, 1,5 hafta gibi bir süreçte tüm küçükbaş hayvan işletmelerimizin dezenfeksiyonu tamamlanacaktır’ diyen Soma İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Hayati Aslan çalışmaya katkı sağlayan kurum ve kuruluşlara teşekkür etti.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

error: Content is protected !!