Soma Karaelmas Gazetesi

İşletme Kayıt Belgelerini Almayanlara Para Cezası Geliyor

İşletme Kayıt Belgelerini Almayanlara Para Cezası Geliyor
1.401 views
26 Kasım 2013 - 8:00

Soma İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü İsmail Kaya, işletme kayıt belgelerini almayan işletmeler için ağır para cezası geldiğini söyledi.Konuyla ilgili açıklama yapan İlçe Müdürü İsmail Kaya, Gıda Satış ve Tüketim Yerlerine uyarıda bulundu.
İsmail Kaya, “5996 sayılı Veteriner Hizmetleri, Bitki Sağlığı,Gıda ve Yem Kanunu ve bu kanuna dayalı olarak yürürlüğe giren ilgili yönetmelik ve talimatlar çerçevesinde, Gıda,Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı nezdinde faaliyette bulunan GGBS’ye(Gıda Güvenliği Bilgi Sistemi) ilçemiz merkez,belde ve köylerde faaliyette bulunan her türlü Gıda Satış ve Toplu Tüketim Yerlerinin GGBS’ne kaydı yapılmak zorunluluğu doğmuştur.Aksi halde,5996 sayılı kanun kapsamında kayıt yaptırmamak suçundan,İdari Para Cezası ile karşı karşıya kalacaklardır.
Bu sebeple, ilçemiz merkez,belde ve köylerinde bulunan,Gıda Satış ve Gıda Toplu Tüketim işletmelerinden henüz “İşletme Kayıt Belgisi” almamış olan işletmelerimiz, 31 Aralık 2013 tarihine kadar İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğümüze gelmeleri ve İşletme kayıtlarını yaptırmaları gerekmektedir” dedi.

 

 

 

YASAL UYARI
Karaelmas Gazetesinin WEB sitesinde sunduğu görüntüler sadece inceleme ve taslak amaçlıdır.
“KG” logolu görsellerin herhangi bir şekilde kullanılması yasal değildir ve kullanım aşamasında tarafınıza lisanslanması için Karaelmas Gazetesi’ne başvurmanız gerekmektedir. Aksi takdirde ceza uygulanır ve 5846 sayılı yasa uyarınca kanuni işlem yapılır.

GÜNLÜK HABER AKIŞI
Hava sıcaklığına dikkat!
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Dereceler Soma’nın
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Kopya düzeneği ile yakalandı
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Protokolden tam not
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Kültür Evi Ödül alacak
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Çocuklar Doğada

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

error: Content is protected !!