Soma Karaelmas Gazetesi

İslam’da Kadının Değeri Anlatıldı

İslam’da Kadının Değeri Anlatıldı
1.374 views
08 Mart 2014 - 8:39

Soma İlçe Müftülüğü Aile İrşad Rehberlik bürosu tarafından Kadınlar günü nedeni ile İslam’da Kadının onuru ve değeri konulu konferans düzenlendi.
Soma İlçe Müftülüğü Aile İrşad  rehberlik bürosu tarafından Kadınlar günü nedeni ile İslam’da Kadının onuru ve değeri konulu konferans düzenlendi.
Konferansta Belediye Düğün Salonu doldu taştı. Kur’an-ı Kerim tilavetinin ardından Açılış konuşma Müftü Mehmet Karatuğ tarafından yapıldı. Karatuğ konuşmasında ‘ Bayanlarımız aslında bu konuları erkeklerin dinlemesinin daha uygun olduğunu düşünüyorlar ancak geçtiğimiz yıl herkesi davet ettiğimiz böyle bir konferansta yine salonu bayanlarımız doldurdu. Erkeklerimiz bu konuya gerekli ilgili göstermiyorlar. Bu yıl bu nedenle sadece bayanlar için yapmayı uygun gördük. Müftülüğümüzün düzenlediği böyle programlara bayanlarımızdan Allah razı olsun büyük ilgi gösteriyorlar. Hepinize teşekkür ediyorum’dedi.
Örnek Şahsiyet Hz. Hatice annemiz Merkez Kız Kur’an Kursu Öğreticisi Hatice Duman tarafından anlatıldı. Fatih Kız Kur’an Kursu ilahi grubu tarafından ilahiler okundu. Manisa İl Müftü Yardımcısı Sevinç Tepekaya İslam’da kadının değeri ve onuru konusunda bilgiler verdi. Tepekaya ‘Bayanlarımız bu konu ile bana geldiklerinde çok memnun oldum. Bugün 2 güzelliği bir arada yaşıyoruz, hem Cuma günü hem de Kadınlarımız ile bir aradayız. Kadın onuru ve değeri nasıl olmalı dersek az önce hoca hanımın bahsettiği gibi Hz. Hatice annemizi örnek almalıyız. Anne, eş, ticaret kadını olarak en güzel örnektir. Peygamber Efendimiz hayatı boyunca üzerinde durduğu konudur kadınların haklarının iade edilmesi.’diyerek konuşmasına devam etti. Program ilahi dinletisi ile sona erdi.

DSC6064.jpg

 

 

 

 

 

 

YASAL UYARI
Karaelmas Gazetesinin WEB sitesinde sunduğu görüntüler sadece inceleme ve taslak amaçlıdır.
  “KG” logolu görsellerin herhangi bir şekilde kullanılması yasal değildir ve kullanım aşamasında tarafınıza lisanslanması için Karaelmas Gazetesi’ne başvurmanız gerekmektedir. Aksi takdirde ceza uygulanır ve 5846 sayılı yasa uyarınca kanuni işlem yapılır.

GÜNLÜK HABER AKIŞI
Cemil Meriç’ten 2 ayrı gezi
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Fatma Aliye İstanbul’da
GÜNLÜK HABER AKIŞI
CHP’den Tes-İş ziyareti
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Soma’da kenevir yakalandı
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Eğitimler yapıldı
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Gençlik, Kampta buluştu
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Canlar’da Bayrak töreni

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

error: Content is protected !!