https://www.somakaraelmas.com/modern-pazaryeri-projesi-hazirlaniyor.html
https://www.somakaraelmas.com/istanbul-sozlesmesi-kirmizi-cizgimizdir.html
https://www.somakaraelmas.com/cinayet-degil-vahsettttttt.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-toplumun-temelidir.html
https://www.somakaraelmas.com/girisimcilikte-kadin-gucu-fuari.html
https://www.somakaraelmas.com/ilk-kadin-muhtara-ziyaret.html
https://www.somakaraelmas.com/200-kadin-kahvaltida-bulustu.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-kollarinda-emel-ozdemir-donemi.html
https://www.somakaraelmas.com/esnaf-odasindan-kadin-uyelere-ziyaret.html
https://www.somakaraelmas.com/siddetsiz-bir-toplum-adalet-esitlik-ve-baris-icin-diren-kadin.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-dogum-uzmanimiz-gecici-gorevle-geliyor.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-isciler-topraga-verildi.html
https://www.somakaraelmas.com/somali-kadinlar-ciftciler-gununu-kutlandi.html
https://www.somakaraelmas.com/kesk-kadinlar-gununu-kutladi.html
https://www.somakaraelmas.com/kadinlar-sozlesmeye-sahip-cikiyor.html

Soma Karaelmas Gazetesi

ISITMA SİSTEMİNE BELEDİYE 6 MİLYON TL ÖDEDİ

ISITMA SİSTEMİNE BELEDİYE 6 MİLYON TL ÖDEDİ
1.337 views
17 Temmuz 2013 - 8:06

Bölgesel Isıtma Sisteminde ara bağlantıların yapılması ile birlikte beşyol mevkiinden yukarı doğru çalışmaların devam edeceği belirtiliyor.

“Bölgesel Isıtma Sistemi Beşyol’da Takılı Kaldı” haberimiz üzerine Soma Belediye Başkanı Hasan Ergene açıklama yaptı. Belediyenin parası yok, firma battı gibi söylentilere Soma halkının itibar etmemesi istenen açıklamasında Ergene ‘Bölgesel Isıtma Sistemi durmuş değil ancak bazı çalışmalar nedeni ile Beşyol mevkiinde kaldı. Bunun sebebi ise Ara bağlantıların yapılıyor olmasıdır.

Soma Belediye Başkanı Hasan Ergene, “Beşyoldan yukarı geçmek için 630 tonluk aracın ve buna bağlantılı olarak ek parçaların geçmesini bekledik. Firma beşyol mevkiine geldiğinde ise ana boru üzerinde branjman ayırıcıları yani ara sokak dağıtım borularının döşemesi yapılıyor. 9 ara dağıtım borularının bitirilmesi ise 1 hafta sürecek. Beşyol altında hiç bir sorun kalmayacak. Vatandaşlarımızın mağduriyetinin ortadan kaldırılması için bu şekilde bir çalışma yaptık. Ara bağlantıların tamamlanması ile birlikte beşyol mevkii bakırçay köprüsü arasında hiç bir problem kalmayacak. Taş döşemelerini de buna göre planladık. Müteahhit firmaya hiç bir işi kalmasın ondan sonra beşyoldan yukarı çıkarsınız dedik. Beşyol ve dörtyol arasındaki bölüme girilince ise buradaki bölge tamamlanır. Beşyol ve dörtyol arasında kalan kısma ise bu kadar büyük borular döşenmeyecek boru çapı daha azalacak. Kömür alıp alalım mı diye vatandaş kararsız kalmasın. Vatandaşımız kendisini her şekilde garanti altına alsın. Atatürk Caddesi üzerinde bulunan evlere önümüzdeki kış sıcak suyun verilmesi %90’dır. Abonelik ücretleri 1 veya 2 yıl taksitlendirme yapılacak. Peşin olarak istenmeyecek öncelikli olarak ön abonelik yapılacak. Belediye hiç bir şekilde vatandaşımızı mağdur etmez. Belediyemiz  şu ana kadar öz kaynaklarından 6 milyon TL ücreti ödemiştir.  Belediyenin parası yok, firma battı gibi söylentilere vatandaşımız itibar etmesin, firmanın tamamen geride bıraktığı işlerini tamamlaması için beşyol mevkiinde durdu. 1 hafta sonra devam edecek’ dedi.

 

 

YASAL UYARI
Karaelmas Gazetesinin WEB sitesinde sunduğu görüntüler sadece inceleme ve taslak amaçlıdır. 
   “KG” logolu görsellerin herhangi bir şekilde kullanılması yasal değildir ve kullanım aşamasında tarafınıza lisanslanması için Karaelmas Gazetesi’ne başvurmanız gerekmektedir. Aksi takdirde ceza uygulanır ve 5846 sayılı yasa uyarınca kanuni işlem yapılır.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

error: Content is protected !!