https://www.somakaraelmas.com/modern-pazaryeri-projesi-hazirlaniyor.html
https://www.somakaraelmas.com/istanbul-sozlesmesi-kirmizi-cizgimizdir.html
https://www.somakaraelmas.com/cinayet-degil-vahsettttttt.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-toplumun-temelidir.html
https://www.somakaraelmas.com/girisimcilikte-kadin-gucu-fuari.html
https://www.somakaraelmas.com/ilk-kadin-muhtara-ziyaret.html
https://www.somakaraelmas.com/200-kadin-kahvaltida-bulustu.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-kollarinda-emel-ozdemir-donemi.html
https://www.somakaraelmas.com/esnaf-odasindan-kadin-uyelere-ziyaret.html
https://www.somakaraelmas.com/siddetsiz-bir-toplum-adalet-esitlik-ve-baris-icin-diren-kadin.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-dogum-uzmanimiz-gecici-gorevle-geliyor.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-isciler-topraga-verildi.html
https://www.somakaraelmas.com/somali-kadinlar-ciftciler-gununu-kutlandi.html
https://www.somakaraelmas.com/kesk-kadinlar-gununu-kutladi.html
https://www.somakaraelmas.com/kadinlar-sozlesmeye-sahip-cikiyor.html

Soma Karaelmas Gazetesi

Işık; Yalan satmıyoruz Gerçekler Ortada

Işık; Yalan satmıyoruz Gerçekler Ortada
460 views
02 Nisan 2018 - 8:39

 

Soma Ticaret ve Sanayi Odası seçimlerine adaylığını Temmuz ayında açıkladığını vurgulayan Hakan Işık ‘ Yıldıramazlar, Çok ciddi, sağlam, deneyimli ekibimizle beraber üyelerimiz tekrar takdir eder, oylarını bize verirlerse yaptıklarımız yapacaklarımızın teminatı olacaktır. Biz yalan satmıyoruz, gerçekler ortada’ dedi.

Soma Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Işık 2 Nisan Pazartesi günü yapılacak olan oda seçimleri ve Ticaret ve Sanayi Odası’nın geldiği son nokta ile ilgili açıklamalarda bulundu.

‘Odamız, İlk 100 oda içinde’

Soma Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Işık Oda Faaliyetleri konusunda bilgiler verdi. Geçtiğimiz günlerde Ankara’da olan Başkan Işık dönüşünde açıklamalarda bulundu.

Işık “Sayın Başbakanımız Binali Yıldırım’ın katılımıyla Cumhurbaşkanımızın himayelerinde Yatırım Ortamının İyileştirme Koordinasyon Kurulu Tanıtım Toplantısına katıldık. Biz Soma Ticaret ve Sanayi olarak bunun tam içindeyiz. Artık üyelerimiz burada yaklaşık 1 saat içinde şirket kurabiliyor. Türkiye ‘de yaklaşık 365 oda borsa içerisinde de Soma Ticaret ve Sanayi Odası da ilk 100 odanın içerisindeydi bu sisteme geçişte. Bu sistem gayet güzel gidiyor. Üyelerimizde çok rahat. Yok SSK’ya git, yok Vergi Dairesine git, Notere git. Bunların hepsini bitti çok şükür. Biz bu çalışmalara 2013’de seçildikten sonra başlamıştık. Özellikle ilk geldiğimizde odamızda server yoktu, iletişim sistemimiz yoktu, kayıt sistemlerimiz hep düşük seviyedeydi. Bunların hepsini yenilemiştik. Dünyanın gidişatı biliyorsunuz elektronik ortam. Odanın nereye gideceği belliydi. Allaha şükür o hazırlıkları yaptığımız için ilk 100 oda içine girme geçişini tamamladık’dedi.

Bakanlarımızı Soma’ya davet etme fırsatı bulduk’

Ankara’da Bakanlarla görüşme imkanı yakaladıklarını dile getiren Başkan Işık ‘Başbakanımız onunla ilgili yeni kararları açıkladı. Hemen akabinde Sayın İç İşleri Bakanımız Süleyman Soylu ve Ekonomi Bakanımız Nihat Zeybekçi ile görüşme fırsatım oldu. Ayaküstü onları Soma’ya davet ettik. Ekonomi Bakanımız Nihat Zeybekçi davet etmiyorsunuz ki dedi seçimler var seçimler bitsin sizi hemen Soma’ya davet edeceğiz dedim. Kendisi de mutlaka Soma’ya uğrayacağız dedi.

Kendisiyle inşallah ekonomi ile ilgili hem ödül töreni yaparız hem güzelce ağırlarız. Güzel bir program olur diye düşünüyoruz.

Ardından Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’ne geçtik. Akredite olmuş bir odayız çok şükür. Göreve geldikten sonra onların çalışmalarına başlamıştık. 5 yıldızlı oda olduğumuzu Rifat Başkanımız Soma’ya geldiğinde söylemişti. Onun yenilemesi vardı. Yenilemeyi tekrar kazandık. Belge törenine katıldık belgemizi aldık tekrar Soma’ya geldik.”

Halk ile iç içe olduk’

Ankara bağlantılarının da nasıl bu kadar güçlendiğini de şu cümlelerle anlatan Işık “Programlara davet ediliyorsunuz, Davet edildiğiniz bütün programlara katılıyorsunuz. Katılınca da Bakanlarımızın, Rifat Başkanımızın hoşuna gidiyor ve sürekli olarak çağırılmaya devam ediliyorsunuz. Burada önemli olan biz Soma için çalışıyoruz. Soma Ticaret ve Sanayi Odamız üyelerimiz evet onlar öncelikle ama Soma’nın yol çalışması yapıyoruz bizim görevimiz istemek, Göreve geldiğimizden beri Ticaret ve Sanayi Odası’ndan çok toplantılar yaptık. Muhtarlar geldi, dernekler geldi, Belediye Başkanımız, Kaymakamımız, İlçenin siyasi örgütlerinin liderleri… Toplantılar yaptık. Çok kararlar çıktı. Buradan bunları ilettik. Bunlar güzel şeyler halk ile iç içe olduk. Odanın kapılarını herkese açtık. Ben buradaki bütün derneklerimize teşekkür ediyorum. 70 imza ile evrak götürdüğümü hatırlıyorum. Yani 70 tane Soma’daki dernekler bunların hepsini Vekillerimize götürdüm. Somanın ihtiyaçları nedir? Ne olabilir? Bu kadar Ankara sistemi Ankara’daki lobi çalışmaları burada bazı eksikliklerimiz olabilir bunu da kabul ediyoruz. Ama bu lobi çalışmaları çok önemli Soma Belediye Başkanımız, İlçe Başkanlarımız çok destek verdiler bize. Onlar bizim toplanmamıza vesile oldular. Sağ olsunlar her seferinde geldiler. Bizde bu desteklerle Ankara’da bu faaliyetleri yürüttük. Bütün bunların toplamında Ankara’da bir tanınmışlık çıktı. Burada Hakan Işık’ın katkısı yok. Herkesin katkısı var. Basın olarak sizlerde çok katkı verdiniz, bir sorunumuz olduğunda anlattığımızda bunu gündeme getirdiniz, yayınladınız, takviye ettiniz altını doldurdunuz. Bunlar çok önemli hep beraber yaptık bu işi’dedi.

‘Adaylığımı

Temmuz’da açıkladım’

Başkan Işık yaptığı açıklamalarda; “Adaylığımı Temmuz 2017’de açıkladım o zaman rakip çıkmadı. Ama bugün 2 tane çıkmış, arkadaşlara başarılar diliyorum, herkes Soma’ya hizmet etmek için yola çıkıyor. Temmuz 2017’de ben Başkan adayıyım dedim, o günden beri bir daha açıklamam bekleniyor. Bir başkan, başkan adayıyım dediyse başkan adayıdır. Yıldıramazlar, çekinme geri gitme gibi bir şey yok biz görevimizin başındayız ekibimizle beraber çok ciddi sağlam, deneyimli bir ekibimiz var’dedi.

OSB 13 bin dönüm olacak’

OSB’nin 13 bin dönüme çıkması Soma’nın nüfusunun 200 bine çıkması demek olduğunu vurgulayan Başkan Işık ‘Biliyorsunuz bu ekiple 10 yılda tescil alamayanlara biz 6 ayda alarak cevap verdik. 10 yıl nerede 6 ay nerede. Organize sanayi tescilini 10 yılda alamadılar. Biz bu ekiple tekrar adayız, OSB’nin her şeyini biliyoruz, neler yaptı nasıl yapıldı? nereye gidecek? buradaki arkadaşlarımız artık bakanlıklardaki bürokratlar ile bire bir görüşecek haldeler. Bin dönümlük OSB için çok fırtınalar koptu, biz 5 yıl önce göreve gelirken de hepimiz şunu bir halledebilsek idi. Biz bunu hallettik ve 13 bin dönüm ek yaptık. Kimse de 13 bin dönüm OSB yaptık demiyor, Soma’da bu çok gündeme gelmiyor, heyecan uyandırmıyor ben şaşırıyorum. Ama olacak, çünkü bakanlıktan bu 13 bin dönüm işaretlendi. Somalılar hazırlıklı olsun bir kez daha uyarayım; 13 bin dönüm OSB şu demek İzmir-İstanbul yolunun bitmesi ile beraber bin dönümün yanında 13 bin dönüm OSB ile beraber Soma’nın nüfusu 200 bin olacak. Buna hazırlık yapıyoruz, bunun için çalışıyoruz. Sağ olsun Belediye Başkanımız, ilçe başkanlarımız da bunu biliyor ve bunun için çalışıyorlar. Valimiz aynı şekilde çok destek verdi ona da şükran borçluyuz. Bu 13 bin dönüm yapılırken çok ciddi yazışmalar yaptı bakanlıkla ve bu hale getirdi’dedi.

Herkes elini taşın altına soktu’

Işık Somalıların da fakülteyi çok istediğini dile getirerek ‘Fakültede ilerleme kaydettik. Sağ olsun Belediye başkanımız yerini verdi. Yurt yapılıyor. Bunların hepsi sizin fakülteye sahip olabilmeniz için bir kriter. Vekillerimiz de artık buraya geldikleri zaman Soma’daki fakülte ile ilgileniyoruz diyorlar. Geldiğimiz noktaya baktığımız zaman söyleye söyleye, yaza yaza hep beraber bunu yaptık ama herkes destek verdi. Bahsettiğim 60-70 tane derneğin imzasında fakülte konusu da vardı. Herkes elini taşın altına soktu’dedi.

Sosyal tesis için 1 kuruş harcamadık’

Üyelerimizin Sosyal bir tesise ihtiyacı vardı. Değirmen Park Projesini başlattık diyen Işık ‘Çok istediğim, olsun istediğim bir eğitim yeri ihtiyacı vardı üyelerimiz için, onu da başardık. Belediye Başkanımıza teşekkür ederim. Geçmiş dönem AK Parti ilçe Başkanımız Şeref Kavruk’a teşekkür ederim ve AK Parti Soma İlçe Başkanı Mehmet Ali Aksoy’a teşekkür ederim. Sağ olsunlar çok destek çıktılar bu konuda. Bize 20 yıllığına yeri verdiler. Bizde gittik Rifat Başkanımıza konuyu ilettik. ‘Üyelerimizin bazı ihtiyaçları var, nişan yapacaklar, kır düğünü yapacaklar, misafirlerini ağırlayacaklar bir yer yok, sosyal bir tesis yapacağız. Bunun içinde eğitim salonu da olacak’ dedik. ‘Projeyi getir parasını al’ dedi. Projeyi götürdük, parasını aldık, yeri yaptık, oturma ruhsatını aldık, Değirmen Park yapıldı Mayıs, Haziran arasında açılacak ve üyelerimiz burada istedikleri gibi faydalanacaklar. Burası hem eğitim verecek, KOSGEB ile beraber yaptığımız eğitimlerimiz var bunları artık orada yapacağız, Soma Ticaret ve Sanayi Odası’nda üye olanlar burada indirimli hizmet alacak. Bir kez daha Hasan Başkanımıza, Rifat Başkanımıza teşekkür ediyoruz alan olarak da çok güzel bir yer. Değirmen Park yapılırken Soma Ticaret ve Sanayi Odasından 1 kuruş para çıkmamıştır. TOBB, Belediyemiz ve Soma Ticaret ve Sanayi Odası olarak yapılmıştır. Bu da tamamlandığına göre iyi bir noktadayız diye düşünüyorum. Kırkağaç ilçemizde Akhisar Ticaret Borsası ile ortak Zeytin – Zeytinyağı Serbest Bölgesi yapmayı planlıyoruz. Çok büyük projelerimiz var. Dergimizi çıkarttık. Üyelerimiz ile iletişime geçtik. Bu dergiler tüm bakanlıklara, vekillerimize gidiyor. Ciddi bir anlamda lobi çalışması ve gelişme sağladığımızı düşünüyorum. Birebir ilişkilerimiz konusunda odamızın akıllı telefon uygulamaları gibi tüm bunlar ve tamamlayacaklarımız var. Ümit ediyoruz ki üyelerimiz tekrar takdir eder oylarını bize verirlerse yaptıklarımız yapacaklarımız teminatıdır. Yalan satmıyoruz, gerçekler ortada’dedi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

error: Content is protected !!