https://www.somakaraelmas.com/modern-pazaryeri-projesi-hazirlaniyor.html
https://www.somakaraelmas.com/istanbul-sozlesmesi-kirmizi-cizgimizdir.html
https://www.somakaraelmas.com/cinayet-degil-vahsettttttt.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-toplumun-temelidir.html
https://www.somakaraelmas.com/girisimcilikte-kadin-gucu-fuari.html
https://www.somakaraelmas.com/ilk-kadin-muhtara-ziyaret.html
https://www.somakaraelmas.com/200-kadin-kahvaltida-bulustu.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-kollarinda-emel-ozdemir-donemi.html
https://www.somakaraelmas.com/esnaf-odasindan-kadin-uyelere-ziyaret.html
https://www.somakaraelmas.com/siddetsiz-bir-toplum-adalet-esitlik-ve-baris-icin-diren-kadin.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-dogum-uzmanimiz-gecici-gorevle-geliyor.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-isciler-topraga-verildi.html
https://www.somakaraelmas.com/somali-kadinlar-ciftciler-gununu-kutlandi.html
https://www.somakaraelmas.com/kesk-kadinlar-gununu-kutladi.html
https://www.somakaraelmas.com/kadinlar-sozlesmeye-sahip-cikiyor.html

Soma Karaelmas Gazetesi

İşçilerin Tazminatları 10 taksitle mi ödenecek?

İşçilerin Tazminatları 10 taksitle mi ödenecek?
3.098 views
09 Haziran 2015 - 7:19

Şehit ailelerinin tazminatlarının tamamı yatırılırken işten çıkarılan işçilerin ise ödemelerinin %10’u yapıldı. İşçilerin bir sonraki ödemelerinin ne zaman yapılacağı ve ne kadar yatırılacağı ise bilinmiyor.
Soma Kömür İşletmelerinde gönderilen mesajla işten çıkarılan 2831 işçinin ihbar ve kıdem tazminatları ödenmeye başladı. Bankalara paralarını almaya giden işçiler paralarının tamamı yerine taksitle yattığını görünce şok yaşadı. İşçilerin tazminatlarının nasıl yatırılacağı konusunda net bir bilgi yok. İşçiler ise ihbar ve kıdem tazminatlarının hepsini alamayacakları konusunda endişeli. Taksit taksit yatırılan paralar ile ne yapacaklarını şaşıran işçiler tazminatlarının 2. taksitinin ne zaman yatacağını da bilmiyorlar.
Konu ile ilgili açıklama yapan Maden İşçileri Sendikası Ege Bölgesi Şubesi Başkanı Recep Satır ‘İşçilerimizin kıdem ve ihbar tazminatı ne kadardır bunu hiçbir işçimiz bilmiyor. Şirketten bunun çıkarttırılmasını istedik. İşletme bunu hazırlamaya başladı. Televizyonlarda 4 taksit gibi geçiyor ancak işçi arkadaşlarımızın aldıklarına baktığımızda bizim hesabımıza göre 10 taksit yapıyor. %10’u ödemesini yaptıysa bu ay için 7 yıl,8 yıl arkadaşlarımızın ihbar ve kıdem tazminatlarını hesapladığımızda 10 taksit civarında olacak. İşletme işçilerimizin kendisine maaş bordrolarını vererek bu kadar yatmıştır. Kıdem ve İhar tazminatın bu kadardır diyerek belgelerini işçi arkadaşlarımıza sunacaklar. Şehit ailelerimizin tamamına toplamı yattı. Bazı şehit aileleri ile görüştük, yattığını söylediler. TMSF hiç bir bilgiyi bizlere vermiyor. Bizde tüm bilgileri TKİ’den alıyoruz. Biz sendika olarak her ay yatacak diyemiyoruz. İşletme TMSF ve TKİ tarafından ödenecek diyor. Net olarak bilemiyoruz, Önümüzdeki ay yatacak mı ne yatacak bilmiyoruz, kesin net bir bilgi yok. 6 trilyon paradan maden şehitlerinin tamamı geri kalan işçilerimizin ise %10’u yatırıldı denildi. Önümüzdeki ay farklı bir ücret yatırmazlar ve aynısını yatırırlarsa 10 taksitte ödenecek demektir.’dedi.

 

 

 

 

 

 

 

 

YASAL UYARI
Karaelmas Gazetesinin WEB sitesinde sunduğu görüntüler sadece inceleme ve taslak amaçlıdır.
“KG” logolu görsellerin herhangi bir şekilde kullanılması yasal değildir ve kullanım aşamasında tarafınıza lisanslanması için Karaelmas Gazetesi’ne başvurmanız gerekmektedir. Aksi takdirde ceza uygulanır ve 5846 sayılı yasa uyarınca kanuni işlem yapılır.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

error: Content is protected !!