Soma Karaelmas Gazetesi

İşçiler Umutlu

İşçiler Umutlu
649 views
07 Nisan 2021 - 10:07

Uyar Madencilik mağdurları Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez ile görüştü. İşçiler, TBMM’de gerekli düzenleme yapılarak, kıdem ve ihbar tazminatlarının ödeneceği müjdesini aldı.

 

Uyar Madencilik çalışanlarının 8 yıldır çözülemeyen kıdem tazminatı sorununda önemli gelişmeler yaşandı.
Uyar mağduru Maden İşçileri Ankara’da çeşitli ziyaretler gerçekleştirdi. Bu ziyaretlerden en önemlisi ise Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez ile yapıldı. Ak Parti Manisa Milletvekili Mehmet Ali Özkan’da toplantıda hazır bulundu.
Toplantının olumlu geçmesi sonucu açıklamada bulunan Milletvekili Özkan,”Uyar Madencilik işçilerimizin kıdem – ihbar tazminatı sorunlarının çözümü için Genel Bşk. Yrd. Sn. Özlem Zengin, TBMM İç İşleri Komisyonu Başkanı Sn. Celalettin Güvenç, Milletvekilimiz Sn. İsmail Bilen, Maden İş Genel Başkanı Sn. Nurettin Akçul ve işçi temsilcisi arkadaşlarımızla birlikte Enerji Bakanımız Sn. Fatih Dönmez’i ziyaret ettik. Sorunun çözümünde son aşamaya geldik. İnşallah yakın zamanda TBMM’de gerekli yasal düzenlemeyi gerçekleştirecek ve işçi kardeşlerimizin kıdem ve ihbar tazminatlarını almalarını temin edeceğiz’sözlerine yer verdi.
Uyar Çalışanları adına açıklamada bulunan Çetin Esmer “8 yıldan beri verdiğimiz mücadele sonucu Uyar Maden mağdurları olarak Ankara’ya geldik. Enerji Bakanımız Fatih Dönmez ile görüşerek sözünü aldık. Yapılan görüşmelerden olumlu sonuçlar alındı. En kısa sürede mecliste yasal düzenlemeler yapılıp, meclisten geçeceğini ve mağduriyetimizin giderileceğini belirttiler. Bu süre içinde emek veren herkese teşekkür ediyoruz, Uyar madencilik mağdurlarına hayırlı olsun’dedi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

error: Content is protected !!