Soma Karaelmas Gazetesi

İşçiler Maden-İş Sendikasında Birleşiyor

İşçiler Maden-İş Sendikasında Birleşiyor
1.586 views
14 Ocak 2015 - 8:48

T.Maden  İşçileri Sendikası Ege Bölgesi Şube Sekreteri Yasin Karatay, birkaç gündür sendiyaka gelen ve tazminatlar hakkında bilgi alan işciler ile bir araya geldi.
Şube Sekreteri Yasin Karatay, “İşci arkadaşlarımız sendikamıza gelip, “eylem yapalım, yürüyüş yapalım, haklarımızı alalım” diyorlar. Biz Milletvekilleri ile görüştük. TKİ Genel Müdürlüğü, Çalışma Bakanlığı Müsteşar yetkilileri ile görüştük. Kimin ne kadar tazminat alacağını, ne kadar toplam alacağı olduğunu belirttik.
Biz bir daha  görüşmeye gittiğimizde verdiğimiz dosyalar üzerinde bir çalışma yapılıp yapılmadığını görecegiz. Bu konuyu gelip arkadaşlarımızla görüşeceğiz. Ondan sonra arkadaşlar ne istiyor; yürüş ise yürüyüş, Ankara ise meclis ise Meclis. biz bütün işçi arkadaşlarımızın sorunlarını çözmek için uğraşıyoruz. Onlar içinde gerekli mücadeleyi veriyoruz ve vermeye de devam edecegiz” dedi.
Karatay, “İşletme tazminatları  20 taksit de ödeme yapacak diyor, bazı arkadaşların 3000 tl alacağı var. Bunuda 20 taksitle alırsa hiçbir işe yaramaz. Bizde gerekli kişiler ve kurumlarla konuşmamızı, dosyalarımzı verdik, onlara gün verdik  İlerleyen günlerde cevap alacağız. Olumlu bir sonuç gelmez ise işten çıkarılan  2831 arkadaşımız ile  haklarımızı arayacağız” dedi.

 

 

 

 

 

 

 

 

YASAL UYARI
Karaelmas Gazetesinin WEB sitesinde sunduğu görüntüler sadece inceleme ve taslak amaçlıdır. 
“KG” logolu görsellerin herhangi bir şekilde kullanılması yasal değildir ve kullanım aşamasında tarafınıza lisanslanması için Karaelmas Gazetesi’ne başvurmanız gerekmektedir. Aksi takdirde ceza uygulanır ve 5846 sayılı yasa uyarınca kanuni işlem yapılır.

 

GÜNLÜK HABER AKIŞI
Cemil Meriç’ten 2 ayrı gezi
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Fatma Aliye İstanbul’da
GÜNLÜK HABER AKIŞI
CHP’den Tes-İş ziyareti
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Soma’da kenevir yakalandı
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Eğitimler yapıldı
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Gençlik, Kampta buluştu
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Canlar’da Bayrak töreni

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

error: Content is protected !!