Soma Karaelmas Gazetesi

resim yükle

‘İşçi Kardeşlerimizin Sorunlarının Çözümü İçin Gereken Yapılacak’

‘İşçi Kardeşlerimizin Sorunlarının Çözümü İçin Gereken Yapılacak’
1.282 views
13 Ekim 2014 - 6:21

Ak Parti Soma İlçe Başkanı Av. M. Ali Özkan, Soma Kömür İşletmelerine ait maden ocaklarında üretimin durdurulmasıyla ilgili açıklama yaptı. İlçe Başkanı Özkan, “Kapalı olan üç maden ocağından öncelikle Işıklar Ocağının bir an önce tüm eksiklerinin tamamlanarak ve iş güvenliği önlemleri de tamamıyla alınmış olarak üretime açılmasını arzu ediyoruz” dedi.

Ak Parti Soma İlçe Başkanı Av. M. Ali Özkan açıklamasında şunları söyledi; “Kapalı olan maden ocaklarının eksiklerinin tamamlanması ve yeniden üretime açılabilmesi için gerekli çalışmalar şirket yetkilileri,  Migem müfettişleri ve Çalışma Bakanlığı müfettişleri tarafından yürütülüyor.

Aldığımız bilgilere göre müfettişler tarafından tespit edilen ve düzeltilmesi istenen hususlar büyük ölçüde tamamlandı. Kapalı olan üç maden ocağından öncelikle Işıklar Ocağının bir an önce tüm eksiklerinin tamamlanarak ve iş güvenliği önlemleri de tamamıyla alınmış olarak üretime açılmasını arzu ediyoruz. Bu konuda Milletvekillerimiz de gerek Enerji Bakanlığı yetkilileri gerekse Çalışma Bakanlığı yetkilileri ile koordinasyon halinde çalışmaları yürütülüyor. Söz konusu madenlerde binlerce işçi kardeşimiz çalışıyor, evine ekmek götürüyor. İşçi kardeşlerimizin her türlü iş güvenliği sağlanmış olarak işlerine dönmeleri için her türlü çaba gösteriliyor. Bu hafta içerisinde bu konuda çok somut adımlar atılmasını bekliyoruz. Maden kazası sonrası işçi kardeşlerimize ne söz verildi ise bu konuda Hükümetimiz tarafından gerekli adımlar atıldı ve uygulamaya geçildi. Bundan sonra da işçi kardeşlerimizin sorunlarının çözümü için ne yapılması gerekiyorsa bu adımlar da atılacaktır. İşçi kardeşlerimizin sabır ve metanetle sürecin tamamlanmasını beklemelerini istirham ediyoruz” dedi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

YASAL UYARI
Karaelmas Gazetesinin WEB sitesinde sunduğu görüntüler sadece inceleme ve taslak amaçlıdır. 
“KG” logolu görsellerin herhangi bir şekilde kullanılması yasal değildir ve kullanım aşamasında tarafınıza lisanslanması için Karaelmas Gazetesi’ne başvurmanız gerekmektedir. Aksi takdirde ceza uygulanır ve 5846 sayılı yasa uyarınca kanuni işlem yapılır.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

    error: Content is protected !!