Soma Karaelmas Gazetesi

‘İşçi Kardeşlerimiz, İstihdam Sorunu Yaşıyor’

‘İşçi Kardeşlerimiz, İstihdam Sorunu Yaşıyor’
1.142 views
04 Aralık 2014 - 8:35

Türkiye Maden işçileri Sendikası Ege Bölgesi Soma Şubesi Yönetim kurulu yaptığı açıklama da, “Kazadan sonra binlerce arkadaşımızın işlerinin devam edip etmeyeceği konusu belirsizliğini koruyordu. Bu durumu aylardır Ankara ziyaretlerimizde; Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığına, Çalışma Sosyal Güvenlik Bakanlığına, Türkiye Kömür İşletmeleri Genel Müdürlüğüne, Manisa Milletvekillerimize, Sendika Genel Merkezimize, iletmiştik.

Soma madenciliğinin ve işçi kardeşlerimizin taleplerini anlatmıştık. Buna rağmen, gelinen nokta hepimizi bir kez daha üzdü.İşçi kardeşlerimizin hiçbir suçu olmadığı halde, en ağır bedeli onlar ödememeli. Buna izin vermeyeceğiz.

Mağdur olan arkadaşlarımızın haklarını almak için elimizden gelen her şeyi yapıyoruz, yapacağız da.

Yetkililere T.K.İ.  başta olmak üzere sesleniyoruz. İşçi kardeşlerimizin kıdem tazminatlarının çözümünde yer alın.

Biz sendika olarak ocakları bir an önce işçi sağlığı ve iş güvenliğine uygun hale getirilip açılsın derken, herkesin farklı bir düşüncesi vardı. Şimdi ne olacak, binlerce işçi kardeşimiz istihdam sorunu yaşıyor.

Biz maden işçileri huzurlu bir ortamda, işçi sağlığı ve iş güvenliği tam olan, yarın kaygısı yaşamayacağımız bir şekilde çalışma hakkı istiyoruz.İşimizi istiyoruz” dedi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

YASAL UYARI
Karaelmas Gazetesinin WEB sitesinde sunduğu görüntüler sadece inceleme ve taslak amaçlıdır. 
“KG” logolu görsellerin herhangi bir şekilde kullanılması yasal değildir ve kullanım aşamasında tarafınıza lisanslanması için Karaelmas Gazetesi’ne başvurmanız gerekmektedir. Aksi takdirde ceza uygulanır ve 5846 sayılı yasa uyarınca kanuni işlem yapılır.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

error: Content is protected !!