Soma Karaelmas Gazetesi

“İşçi Alımının İlçe Bazında Yapılmasını İstiyoruz”

“İşçi Alımının İlçe Bazında Yapılmasını İstiyoruz”
2.254 views
02 Kasım 2013 - 8:06

Soma Taşeron İşçileri Derneği Başkanı Emin Kara ve üyeleri, İş Kur Soma Şubesi önünde toplanarak basın açıklaması yaptı. Dernek Başkanı Emin Kara, ELİ’ye yapılacak olan işçi alımlarında çoğunluğun Somalı gençlerden oluşması gerektiğini belirtti.
Dernek Başkanı Emin Kara, “Sevgili somalılar bildiğiniz üzere somada ki Kamu İktisadi Teşekküllerine yapılan işçi alımları Manisa genelinde yapılmaktadır. Ve ülkemizde sadece bulunduğu ilçe den işçi alımların örnekleri mevcuttur. Somalı taşeron işçiler ve Somalı gençler olarak  bu durumdan çok rahatsızlık duymaktayız.. Eli Müessesine işçi alımında söz konusu genellemenin kaldırılmasını ve Somada ikamet eden ve soma da zorunlu en az 6 ay maddesi eklenmesini, Nüfus müdürlüğünde adreslerini soma yapan vatandaşların olduğunu tespit etmiş  durumdayız, bu alımın iptal edilip ilçe bazında yapılmasını soma gençler ve Soma Taşeron İşçiler Derneği olarak istiyoruz. Senelerdir buranın tozunu toprağını ve hava kirliliğini biz Somalılar olarak çekiyoruz. Kahvehanelerimiz tıklım tıklım işsiz soma genciyle doluyken hala dışarıdan alım yaparak ve bu kişilerin burayı sadece araç olarak görmeleri ve bir süre sonra Somadan Tayin isteyerek başka kurumlara gittiklerinden dolayı biz Soma gençleri yine işsiz kalıyoruz. Soma gençlerinin bu mağduriyetinin giderilmesini ve işçi alımlarının soma da ikamet eden gençlerden yapılmasını somalı gençler olarak istiyoruz. Gerekli Hassasiyeti Somada yaşayan değerli büyüklerimizin  göstermesini istiyoruz” dedi.

 

 

 

YASAL UYARI
Karaelmas Gazetesinin WEB sitesinde sunduğu görüntüler sadece inceleme ve taslak amaçlıdır.
“KG” logolu görsellerin herhangi bir şekilde kullanılması yasal değildir ve kullanım aşamasında tarafınıza lisanslanması için Karaelmas Gazetesi’ne başvurmanız gerekmektedir. Aksi takdirde ceza uygulanır ve 5846 sayılı yasa uyarınca kanuni işlem yapılır.

GÜNLÜK HABER AKIŞI
Soma’da kenevir yakalandı
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Eğitimler yapıldı
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Gençlik, Kampta buluştu
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Canlar’da Bayrak töreni
GÜNLÜK HABER AKIŞI
BİR DAKİKA
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Yusuf’un mutlu günü

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

error: Content is protected !!