Soma Karaelmas Gazetesi

İş Sağlığı Ve Güvenliği OSGB Soma Şubesi Açıldı

İş Sağlığı Ve Güvenliği OSGB Soma Şubesi Açıldı
3.522 views
24 Eylül 2013 - 7:13

Geçtiğimiz yıllarda Soma’da görev yapan Eski Sağlık Grup Başkanı Dr. Feyyaz Uğurluoğlu ve emekli SEAŞ Genel Müdürü A Sınıfı İş Güvenliği Uzmanı Halil Çıtak yönetiminde faaliyet gösterecek olan Ortak Sağlık Güvenlik Birimi Soma Şubesi açıldı.
Dr. Feyyaz Uğurluoğlu ve emekli SEAŞ Genel Müdürü A Sınıfı İş Güvenliği Uzmanı Halil Çıtak basın mensuplarıyla Nur Ala Restoran’da düzenledikleri kahvaltıda bir araya gelerek, Altay Kırtasiye üstü eski Final Dershanesi yerinde açılan Ortak Sağlık Güvenlik Birimi hakkında bilgiler verdi.
Soma ya OSGB açmaktan büyük mutluluk duyduklarını belirten Dr. Feyyaz Uğurluoğlu tecrübemizle ve uzmanlığımızla hizmette farklı olacağız. İş Güvenliğinde bünyemizde A sınıfı Uzman Halil Çıtak beyle birlikte ayrıca Yüksek Maden Mühendisi Çevre ve İSG uzmanları da bulunmaktadır dedi.
İş Sağlığı ve Güvenliği Kanununa göre tüm işyerlerinin Risk Analizi, Acil Durum Planı, Temel İş Güvenliği Eğitimini 1 Ocak 2013 tarihinden itibaren yaptırmaları ayrıca tehlikeli ve çok tehlikeli sınıftaki işyerlerinin 1 Ocak 2014 den itibaren İşyeri Hekimi ve İş Güvenliği Uzmanı bulundurmaları zorunludur. Risk Analizinde veya diğer konularda Kanun ve Yönetmelik gereği İşyeri Hekimi ve İş Güvenliği Uzmanını yanınızda sigortalı olarak çalıştırmıyorsanız yetkili Ortak Sağlık Güvenlik Birimlerinden hizmet almanız gerekmektedir.
Balıkesir’den veya Manisa’dan hizmet almanın 2014 Ocak ayı itibariyle İşyeri Hekimliğinin de mecburi olmasıyla birlikte işe giriş raporlarında ve sağlık muayenelerinde farklı sıkıntılar oluşturacağını ayrıca mesafe uzaklığının da maliyeti artırırken hizmet kalitesini düşüreceğini söyledi. İleride mağduriyet yaşamamak için bunlara mutlaka dikkat edilmelidir. Yanınızda bir çalışanınız bile olsa ağır yaptırımları olan 80.000 TL ye varan idari para cezaları ile karşılaşmamak için gerekli tedbirlerin alınması işletmelerin menfaatinedir.
İş Sağlığı ve Güvenliği kanunu gereğince Çalışma Bakanlığından onaylı olarak faaliyet gösterecek olan kurumda; İş Sağlığı ve Güvenliği Hizmetleri, İşyeri Hekimliği, İş Güvenliği Uzmanlığı, Risk Analizi, Acil Durum Eylem Planı, İş Güvenliği Eğitimleri, Periyodik Muayeneler, İşe Giriş Raporu, Ağır ve Tehlikeli İşler Raporu, Gürültü Ölçümü ile Teknik Ölçümlemeler konularında işletmelere hizmet verilecektir” dedi.

 


YASAL UYARI

Karaelmas Gazetesinin WEB sitesinde sunduğu görüntüler sadece inceleme ve taslak amaçlıdır.
“KG” logolu görsellerin herhangi bir şekilde kullanılması yasal değildir ve kullanım aşamasında tarafınıza lisanslanması için Karaelmas Gazetesi’ne başvurmanız gerekmektedir. Aksi takdirde ceza uygulanır ve 5846 sayılı yasa uyarınca kanuni işlem yapılır.

GÜNLÜK HABER AKIŞI
Soma’da kenevir yakalandı
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Eğitimler yapıldı
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Gençlik, Kampta buluştu
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Canlar’da Bayrak töreni
GÜNLÜK HABER AKIŞI
BİR DAKİKA
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Yusuf’un mutlu günü

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

error: Content is protected !!