https://www.somakaraelmas.com/modern-pazaryeri-projesi-hazirlaniyor.html
https://www.somakaraelmas.com/istanbul-sozlesmesi-kirmizi-cizgimizdir.html
https://www.somakaraelmas.com/cinayet-degil-vahsettttttt.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-toplumun-temelidir.html
https://www.somakaraelmas.com/girisimcilikte-kadin-gucu-fuari.html
https://www.somakaraelmas.com/ilk-kadin-muhtara-ziyaret.html
https://www.somakaraelmas.com/200-kadin-kahvaltida-bulustu.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-kollarinda-emel-ozdemir-donemi.html
https://www.somakaraelmas.com/esnaf-odasindan-kadin-uyelere-ziyaret.html
https://www.somakaraelmas.com/siddetsiz-bir-toplum-adalet-esitlik-ve-baris-icin-diren-kadin.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-dogum-uzmanimiz-gecici-gorevle-geliyor.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-isciler-topraga-verildi.html
https://www.somakaraelmas.com/somali-kadinlar-ciftciler-gununu-kutlandi.html
https://www.somakaraelmas.com/kesk-kadinlar-gununu-kutladi.html
https://www.somakaraelmas.com/kadinlar-sozlesmeye-sahip-cikiyor.html

Soma Karaelmas Gazetesi

İmza Toplayan Esnaflar Kredilerine Öteleme İstedi

İmza Toplayan Esnaflar Kredilerine Öteleme İstedi
1.411 views
04 Temmuz 2014 - 7:00

Esnaflar imza toplayarak kredi ötelemesi istediklerini duyurdular.
Soma Esnafları 2 günde 500 imza toplayarak mağdur esnaflar olarak bizlerde kredi ötelemesinden faydalanmak istediklerini belirttiler. KOSGEB kredisinden tüm Soma esnafının hepsinin ayrım gözetilmeden yararlanması gerektiğini ifade ettiler.
Açıklama yapan Soma Esnafları ‘KOSGEB kredisi çıktı. Güzel bu çok memnuniyet verici ancak bu krediden kimler faydalanabilecek bu merak konusu. Tüm esnaflar olarak bankalara borçlarımız var. Eğer bankaların kriterlerine göre yapılacak ise bizler bu krediden faydalanamayacağız. Borcu olmayanlar mı sadece bu krediden faydalanacak yoksa belirli kriter olmadan tüm esnaflara yönelik mi bu kredi düzenlendi, bu konuda bizlerin aydınlatılmasını istiyoruz. Tüm kamuoyunun bildiği üzere 13 Mayıs 2014 tarihinde Soma’da elim bir maden faciası yaşandı. 301 madencimizi şehit verdik. Tüm madencilerimize Allah’tan rahmet diliyoruz, ailelerine, yakınlarına ve dostlarına Allah sabırlar versin. Bu elim kazadan sonra işçisiyle, esnafıyla, nakliyecisiyle kısacası Soma’da yaşayan tüm insanlar için büyük sıkıntılar baş gösterdi. Bizde esnaflar olarak bu elim kazadan etkilenen kitlelerin başında gelmekteyiz. Soma’da şubesi bulunan bankalarımız kimisi 3 ay, kimisi 6 ay gibi kredi ötelemesi yaptılar. Bizimde esnaflar olarak en büyük kredi desteği gördüğümüz Esnaf Kefalet Kredi Kooperatifimiz yaklaşık 1- 1.5 ay önce kredi ötelemesi yapacağı müjdesini verdi. TESKOMB başkanımız sayın Abdülkadir AKGÜL Manisa Esnaf Kefalet Kooperatifleri Birliği başkanı sayın Recep ÇINAR ve Manisa’nın ilçelerinde bulunan diğer başkanlarımız Soma’yı ziyaretinde bu müjdeyi verdiler. Fakat 30.06.2014 tarihinde, sabah 08.25 civarında ortaklarımızın cep telefonlarına Soma Esnaf Kefalet Kooperatifinden kredi ötelemesinin olmadığı borçlarının ödenmesi gerektiğinde dair mesaj gönderildi. Avukattaki ortaklarımızın tutuklanmaları istendi. Bizde mağdur olan esnaflar olarak bu durumun düzeltilmesini kredi ötelemesini istemekteyiz. 01.07.2014 ve 02.07.2014 tarihlerinde Soma esnafı olarak topladığımız 500’e yakın imza ile bölgemizin milletvekilleri Recai BERBER, Hüseyin TANRIVERDİ, Özgür ÖZEL, Hasan ÖREN ve Erkan AKÇAY’a gönderdik. Bölge milletvekilimizin tümünden destek olma sözü aldık. ‘dediler.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

YASAL UYARI
Karaelmas Gazetesinin WEB sitesinde sunduğu görüntüler sadece inceleme ve taslak amaçlıdır.
     “KG” logolu görsellerin herhangi bir şekilde kullanılması yasal değildir ve kullanım aşamasında tarafınıza lisanslanması için Karaelmas Gazetesi’ne başvurmanız gerekmektedir. Aksi takdirde ceza uygulanır ve 5846 sayılı yasa uyarınca kanuni işlem yapılır.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

error: Content is protected !!