Soma Karaelmas Gazetesi

İlköğretim Haftası Kutlandı

İlköğretim Haftası Kutlandı
2.434 views
16 Eylül 2014 - 8:39

2014-2015 eğitim-öğretim yılı İlköğretim Haftası kutlamaları çerçevesinde Kurtuluş İlköğretim Okulu’nda etkinlik düzenlendi.
Programa Soma Kaymakamı M.Bahattin Atçı, Soma Belediye Başkanı Hasan Ergene, Soma İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Dikici, öğretmenler, öğrenciler ve velileri katıldı.
Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okumasıyla başlayan programda Soma İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Dikici konuşma yaparak, “Okulların açılığı ilk hafta tüm ilköğretim okullarında “İlköğretim Haftası” olarak kutlanmaktadır. Uzun bir tatilin ardından başlayan yeni eğitim–öğretim yılı çeşitli etkinliklerle sınıf ve okullarda kutlanarak, okul ve okur-yazar olmanın önemi anlatılacaktır. 2014-2015 eğitim-öğretim yılı kutlu olsun” dedi.
Soma Kaymakamı M. Bahattin Atçı, “Yeni eğitim-öğretim yılımızın hepimiz için hayırlı olmasını diliyorum. Bir kişinin yaşamında eğitim ve öğretimin büyük önemi var. Ulu önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün öncülüğünde kurduğu Türkiye Cumhuriyetimizi daha ileriye taşımak geliştirmek ve demokrasi ile taçlandırmak ve ekonomik olarak kalkındırmak için eğitilmiş bir topluma ileri bir seviye de ihtiyaç var” dedi.
Konuşmaların ardından öğrenciler İlköğretim Haftası ile ilgili şiir okudular. Soma Belediyesi Halk Oyunları ekibin gösteri ile devam eden programda 4. sınıf öğrencileri, 1. sınıf öğrencilerine “okulumuza hoş geldiniz” çiçeklerini sundu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

YASAL UYARI
Karaelmas Gazetesinin WEB sitesinde sunduğu görüntüler sadece inceleme ve taslak amaçlıdır.
     “KG” logolu görsellerin herhangi bir şekilde kullanılması yasal değildir ve kullanım aşamasında tarafınıza lisanslanması için Karaelmas Gazetesi’ne başvurmanız gerekmektedir. Aksi takdirde ceza uygulanır ve 5846 sayılı yasa uyarınca kanuni işlem yapılır.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

error: Content is protected !!