https://www.somakaraelmas.com/modern-pazaryeri-projesi-hazirlaniyor.html
https://www.somakaraelmas.com/istanbul-sozlesmesi-kirmizi-cizgimizdir.html
https://www.somakaraelmas.com/cinayet-degil-vahsettttttt.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-toplumun-temelidir.html
https://www.somakaraelmas.com/girisimcilikte-kadin-gucu-fuari.html
https://www.somakaraelmas.com/ilk-kadin-muhtara-ziyaret.html
https://www.somakaraelmas.com/200-kadin-kahvaltida-bulustu.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-kollarinda-emel-ozdemir-donemi.html
https://www.somakaraelmas.com/esnaf-odasindan-kadin-uyelere-ziyaret.html
https://www.somakaraelmas.com/siddetsiz-bir-toplum-adalet-esitlik-ve-baris-icin-diren-kadin.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-dogum-uzmanimiz-gecici-gorevle-geliyor.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-isciler-topraga-verildi.html
https://www.somakaraelmas.com/somali-kadinlar-ciftciler-gununu-kutlandi.html
https://www.somakaraelmas.com/kesk-kadinlar-gununu-kutladi.html
https://www.somakaraelmas.com/kadinlar-sozlesmeye-sahip-cikiyor.html

Soma Karaelmas Gazetesi

ResimLink - Resim Yükle

İlköğretim Haftası kutlamaları

İlköğretim Haftası kutlamaları
8 views
23 Eylül 2022 - 8:39

İlköğretim Haftası kutlamaları Cengiz Topel Meydanında başlayarak Türk-İş Madenciler İlkokulu’nda devam etti.

İlköğretim Haftası kutlamaları Cengiz Topel Meydanında İlçe Milli Eğitim Müdürü Bekir Çakmak’ın çelenk sunumu ile başladı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın akabinde Türk-İş Madenciler İlkokulu’nda devam etti.
Günün anlamına ilişkin konuşma yapan Çakmak, “2017 yılından bu yana 5 yıldır Türk Milli Eğitiminin hizmetinde olan Türkiye İşçi Sendikaları Konfederasyonu tarafından yapılan Türk-iş Madenciler İlkokulumuz İlköğretim Haftası programına ev sahipliği yapmaktadır. Eğitim, bir toplumun geleceğini belirleyen bir süreç, bir memleket meselesidir. Türk Eğitim sistemimiz; tüm vatandaşlarımızı; Türk Milli Eğitiminin temel amaçlarından biri olan “Fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür nesillerin, dengeli ve düzgün bir karaktere sahip olmasını, aynı zamanda iyi insan ve iyi bir vatandaş olarak yetiştirilmesi” görevini üstlenmiştir.
Başöğretmenimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün ifade ettiği gibi “Eğitimdir ki bir milleti ya özgür, bağımsız, şanlı, yüksek bir topluluk halinde yaşatır ya da esaret ve sefalete terk eder.” Bu düşünceden yola çıkarak, Ülkemizi muasır medeniyetler seviyesinin üstüne taşıyacak olan Bakanlığımızın ortaya koyduğu 2023 hedefleri ve 2053, 2071 vizyonuyla buluşturacak olan temel unsur da yine eğitimdir. Bu bağlamda eğitim ve öğretimdeki en önemli hedefimiz; çocuklarımızın yetenek ve ilgilerinin dâhilinde zihinsel, ruhsal, sosyal gelişimlerine öncülük edip millî, manevi, ahlaki ve evrensel değerlere bağlı bireyler olarak yetiştirmektir.
Heykeltıraş mermere ne ise öğretmen de çocuğa odur. Bu sözden hareketle ben de diyorum ki;sizler, öğrencilerimizin önce yüreğine, sonra aklına dokunan, okulu ve okumayı sevdiren bir rehbersiniz. Özverili çalışmalarınızla onları bilgi, beceri, tutum ve değerlerle donatacağınıza inancım tamdır. Bu zor fakat kutsal görevinizde hepinize başarılar diliyorum. Sağlıklı, huzurlu ve mutlu bir öğretim yılı geçirmenizi temenni ediyorum.
Halk ozanımız Aşık Veysel bir şiirinde okulun önemini dile getirirken şöyle diyor: Dünyanın en zengin aklını gördüm.
Sermayesini sordum,
Dedi ki: Oku!
Sizlerin de gözlerinde, okula başlamanın heyecanını, sevincini, ışıltısını görüyor, bu ışıltıyı hiç kaybetmemenizi diliyorum. Okul, sizin ikinci eviniz;öğretmen ve arkadaşlarınız ise ikinci ailenizdir. Bu yeni eğitim ve öğretim yılında da arkadaşlarınızla ve öğretmenlerinizle hep birlikte çok güzel bir yıl geçirmenizi ve derslerinizde başarılı olmanızı diliyorum.
Bugün, çocuklarınızı okulla buluşturmanın heyecanını hep birlikte yaşıyoruz. Sizin çocuklarınız, bizim çocuklarımızdır. Mevlana’nın dediği gibi:”Aynı dili konuşanlar değil, aynı duyguyu paylaşanlar anlaşabilir.” sizlerle bizlerin paylaştığı aynı duygu çocuklarımızı güzel bir geleceğe hazırlamaktır. Bizlere emanet ettiğiniz yavrularınızı hayata beraberce hazırlayacağız. Eğitim öğretim sürecinde sizlerin de desteklerinizi yanımızda görmekten mutluluk duyarız.
Soma İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak 70 okulumuzda, 1506 öğretmenimiz ve 22.486 öğrencimiz ile ders başı yapmış bulunmaktayız. Soma Kaymakamlığı himayelerinde, tüm okullarımızda gerekli güvenlik önlemleri alınmış, yaz dönemi boyunca okullarımızın tadilat ve onarımı yapılmış, taşımalı eğitimin bütün iş ve işlemleri tamamlanmıştır. Toplam 12 taşıma merkezi okullarımızda, 294 öğrencimizin eğitime erişimi sağlanacaktır.
İlçemizde, öğrencilerimizin 202.372 adet ücretsiz ders kitapları ve 131.682 adet ücretsiz yardımcı kaynak kitapları devletimizin imkânları sayesinde eksiksiz bir şekilde masalarının üzerine konulmuştur. 2022/2023 Eğitim-öğretim yılının öğrencilerimize, öğretmenlerimize, velilerimize, ilçemize ve ülkemize hayırlı olmasını temenni ediyorum.
Okullarımızı Eğitim Öğretim’e hazırlamada her zaman en büyük destekçimiz olan Belediye Başkanımıza ve desteklerini esirgemeyen tüm kurum ve kuruluşlara, mesai mefhumu gözetmeden çalışan arkadaşlarıma teşekkür ediyorum.
Soma Basınımıza ve değerli temsilcilerine, Soma’nın eğitim kalitesinin yükselmesinde sunmuş oldukları katkılar için şükranlarımı arz ediyorum” dedi.
Program halk oyunları gösterileri, öğrencilerin İlköğretim Haftası ile ilgili şiirler okuması ve 4. sınıf öğrencilerinin 1. sınıf öğrencilerine okulumuza hoş geldin diyerek çiçek vermesi ile sona erdi.
Program bitiminde Kaymakam Fatih Akkaya, Cumhuriyet Başsavcısı Fatih Mehmet Vidinel, İlçe Milli Eğitim Müdürü Bekir Çakmak, Belediye Başkan Yardımcısı Sabır Tuna 1. sınıf öğrencilerini sınıflarında ziyaret ederek sohbet etti.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

AyakkabıBot ve çizmeGünlük ayakkabıBot ayakkabı modelleriÇizme ayakkabıTerlik ayakkabıSandaletBabetSpor ayakkabıTopuklu ayakkabı

error: Content is protected !!