https://www.somakaraelmas.com/modern-pazaryeri-projesi-hazirlaniyor.html
https://www.somakaraelmas.com/istanbul-sozlesmesi-kirmizi-cizgimizdir.html
https://www.somakaraelmas.com/cinayet-degil-vahsettttttt.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-toplumun-temelidir.html
https://www.somakaraelmas.com/girisimcilikte-kadin-gucu-fuari.html
https://www.somakaraelmas.com/ilk-kadin-muhtara-ziyaret.html
https://www.somakaraelmas.com/200-kadin-kahvaltida-bulustu.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-kollarinda-emel-ozdemir-donemi.html
https://www.somakaraelmas.com/esnaf-odasindan-kadin-uyelere-ziyaret.html
https://www.somakaraelmas.com/siddetsiz-bir-toplum-adalet-esitlik-ve-baris-icin-diren-kadin.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-dogum-uzmanimiz-gecici-gorevle-geliyor.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-isciler-topraga-verildi.html
https://www.somakaraelmas.com/somali-kadinlar-ciftciler-gununu-kutlandi.html
https://www.somakaraelmas.com/kesk-kadinlar-gununu-kutladi.html
https://www.somakaraelmas.com/kadinlar-sozlesmeye-sahip-cikiyor.html

Soma Karaelmas Gazetesi

Ilıcalı Ailesinden Eğitime Katkı

Ilıcalı Ailesinden Eğitime Katkı
1.916 views
28 Ağustos 2013 - 7:23

Avdan’da 8.220 metrekarelik alan eğitim için bağışlandı. 5.770 metrekaresi Ilıcalı aileleri tarafından bağışlanan alanın tapuları Milli Eğitim Müdürü Tahsin Altunsoy’a teslim edildi. Ilıcalı amca çocukları bağışladıkları alana ise Avdan Sağlık Meslek Lisesi yapılmasını istediler.
Milli Eğitim Müdürlüğünde yapılan teslim töreninde Avdan Belediye Başkanı Sabır Tuna, Milli Eğitim Müdürü Tahsin Altunsoy, Milli Eğitim Şube Müdürü Murat Öztürk, Arsa sahipleri Bilgin, Mehmet, Harun, Coşkun Ilıcalı katıldı. Avdan Belediye Başkanı Sabır Tuna ‘Belediye Başkanı adayı olduğum süre içinde eski başkanımız Avdan’da 5 dönümlük arsa eğitim için bağışlanacağını ifade etmiş bizde o zaman bunu takip ederiz dedik. Ancak Belediye Başkanı olduğum zaman böyle bir arsanın daha yerinin dahi belli olmadığını öğrendim. Neresi uygun olur diye düşünürken Harun Ilıcalı arkadaşımız 2.100 metrekarelik bir alanı bağışlayacağını belirtti. Aynı bölümde 2.450 metrekarelik bir tarlayı biz Avdan Belediyesince 18 uygulaması ile 15 bin TL bedel ile satın aldık. Bilgin ve Mehmet Ilıcalı kardeşlerinde bağışlaması ile eğitim için 8.220 metrekarelik bir alan tahsisi yapıldı. Bağışçılarımızdan 5.770 metrekarelik bir alan toplamda bağışlandı. Kamulaştırma yapılması gereken yer var bu işlemde tamamlandığında 10 bin metrekare alan eğitim için tahsis edilmiş olacak. Tamamen 4,5 veya 5 yılda bu aşamaya gelindi. Başta Sayın Kaymakamımız Abdülkadir Karataş’ında büyük emeği var. Her zaman destekleyici oldu. Çalışmalarımızda yardımcı olup bizlerle birlikte mücadele etti. Kabaağaçlı mevkiinde bulunan eğitim için yerimiz hazır vaziyete getirilerek Milli Eğitim Müdürlüğüne teslim ediyoruz. Okulumuzun bir an evvel Avdan’a kazandırılmasını istiyoruz’dedi. Amca çocukları olan Ilıcalı ailesi ise Avdan’a yakışır bir Sağlık Meslek Lisesi istediklerini ifade ettiler. Milli Eğitim Müdürü Tahsin Altunsoy ise ‘Avdan Belediye Başkanımız eğitime büyük katkı sağlamıştır ve sağlamaya da devam ediyor. Kendisine desteklerinden dolayı teşekkür ediyor. Ilıcalı kardeşlerimize de ayrıca teşekkürlerimi sunuyorum. Avdan için hayırlı olsun’dedi.

 

YASAL UYARI
Karaelmas Gazetesinin WEB sitesinde sunduğu görüntüler sadece inceleme ve taslak amaçlıdır.
“KG” logolu görsellerin herhangi bir şekilde kullanılması yasal değildir ve kullanım aşamasında tarafınıza lisanslanması için Karaelmas Gazetesi’ne başvurmanız gerekmektedir. Aksi takdirde ceza uygulanır ve 5846 sayılı yasa uyarınca kanuni işlem yapılır.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

error: Content is protected !!