Soma Karaelmas Gazetesi

‘İl Seçim Kuruluna İtirazda Bulunacağız’

‘İl Seçim Kuruluna İtirazda Bulunacağız’
1.431 views
04 Nisan 2014 - 7:15

MHP Soma İlçe Teşkilatı yaptığı basın açıklamasında 30 Mart 2014 Pazar günü yapılan yerel seçimlerdeki oy sonuçlarıyla ilgili itirazlarının devam ettiğini ve İl Seçim Kuruluna da itirazda bulunacaklarını bildirdi.
MHP Soma İlçe Teşkilatı yaptığı basın açıklamasında, “30 Mart 2014 Pazar günü yapılan yerel seçimler çerçevesinde soma ilçe belediye meclis üyeliği seçimi ilçe birleştirme tutanağında (örnek 62 ) MHP Soma ilçe teşkilatı olarak yaptığımız incelemede 1211.1231.1268 no lu sandık sonuç tutanaklarındaki ( örnek 54 ) partimize ait oyların birleştirme tutanağına işlenmediği görülmüştür.
Bunun yanında 131 sandık sonuç tutanağı üzerinde yaptığımız incelemede hatalı yazılımların olduğu tespiti yapılmıştır. Süresi içersin de ilçe seçim kuruluna itirazımızı yaptık. İtirazımız ilçe seçim kurulunca kabul edildi. Hatalı belgelerle birlikte itirazda bulunduğumuz sandıkların tekrar sayılacağı tarafımıza sözlü olarak bildirildi. Ancak sandıkların 20—–25 kadarının sayıldığı, sayım sonrası  (106 ) oyun partimizin hanesine yazıldığı diğer sandıkların açılıp tek tek oyların sayılmadığı sadece sandık sonuç tutanakları üzerinden karar verildiği öğrenilmiştir. Burada ortaya çıkan sonuç mağduriyetimizin devam ettiği emeğimizin ve alın terimizin karşılığını alamadığımız görülmektedir. İtirazımız devam etmekte olup, itirazımız il seçim kuruluna yapılacaktır. Tüm Soma halkımızın takdiri ve bilgisine saygı ile sunarız.” denildi.

 

 

 

 

YASAL UYARI
Karaelmas Gazetesinin WEB sitesinde sunduğu görüntüler sadece inceleme ve taslak amaçlıdır.
  “KG” logolu görsellerin herhangi bir şekilde kullanılması yasal değildir ve kullanım aşamasında tarafınıza lisanslanması için Karaelmas Gazetesi’ne başvurmanız gerekmektedir. Aksi takdirde ceza uygulanır ve 5846 sayılı yasa uyarınca kanuni işlem yapılır.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

    error: Content is protected !!