https://www.somakaraelmas.com/modern-pazaryeri-projesi-hazirlaniyor.html
https://www.somakaraelmas.com/istanbul-sozlesmesi-kirmizi-cizgimizdir.html
https://www.somakaraelmas.com/cinayet-degil-vahsettttttt.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-toplumun-temelidir.html
https://www.somakaraelmas.com/girisimcilikte-kadin-gucu-fuari.html
https://www.somakaraelmas.com/ilk-kadin-muhtara-ziyaret.html
https://www.somakaraelmas.com/200-kadin-kahvaltida-bulustu.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-kollarinda-emel-ozdemir-donemi.html
https://www.somakaraelmas.com/esnaf-odasindan-kadin-uyelere-ziyaret.html
https://www.somakaraelmas.com/siddetsiz-bir-toplum-adalet-esitlik-ve-baris-icin-diren-kadin.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-dogum-uzmanimiz-gecici-gorevle-geliyor.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-isciler-topraga-verildi.html
https://www.somakaraelmas.com/somali-kadinlar-ciftciler-gununu-kutlandi.html
https://www.somakaraelmas.com/kesk-kadinlar-gununu-kutladi.html
https://www.somakaraelmas.com/kadinlar-sozlesmeye-sahip-cikiyor.html

Soma Karaelmas Gazetesi

İkinci Baharlarını Huzurevinde Yakaladılar

İkinci Baharlarını Huzurevinde Yakaladılar
1.403 views
20 Ekim 2015 - 8:47

Soma Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi Huzurevinde bir ilk yaşandı. Huzurevinde yaşayan bir çift anlaşarak dünya evine girdi. Çift için Huzurevinde düğün yapıldı.
Soma Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi Huzurevinde 7 yıldır yaşayan Zöhtü Özcan gönlünü 2 yıldır Huzurevinde kalan Havva Erdoğan’a kaptırdı. Huzurevinde yapılan düğün ile hayatlarını birleştiren çiftin düğün masrafları Soma esnafı tarafından karşılandı.
Soma Bakım ve Rehabilitasyon Merkezinde kalan 70 yaşındaki Zöhtü Özcan ile 65 yaşındaki Havva Erdoğan Huzurevi bahçesinde düzenlenen nikah merasimi ile evlendi.
7 yıldır Huzurevi’nde kalan Zöhtü Özcan ile 2 yıl önce huzurevine gelen Havva Erdoğan, tanıştıktan kısa bir süre sonra evlenme kararı aldı. Erdoğan için ilk kez Huzurevinde Kına Gecesi ve Gelin alımı yapıldı.
Huzurevi bahçesinde muhteşem bir nikâh töreni yapıldı. Soma Belediye Başkanı Hasan Ergene’nin kıydığı nikahta çiftin şahitliğini Manisa Aile Sosyal Politikalar İl Müdürü Murat Konan ve Soma Kaymakamı Ahmet Altıntaş yaptı.
Alkışlar arasında kıyılan nikah sonrası damat Zöhtü Özcan, “ Biz bir gün için değil ölünceye kadar beraber olmak için evleniyoruz.” dedi.
Nikah defterine imzaların atılmasının ardından mutlu çift için Huzurevi bahçesinde düğün yapıldı. Düğünde yeni çift gönüllerinde eğlenerek halay çekti.
Manisa Aile Sosyal Politikalar İl Müdürü Murat Konan, “ Huzurevinde, yaşlılarımızın kaldığı sürece sadece onların temel ihtiyaçlarının karşılanması yanı sıra bundan sonra kalan sürelerini huzur içerisinde sağlıklı bir şekilde geçirmelerini sağlamak. Yaşlılarımızın yıllarını yıllar etmek mümkün değil, ama yıllarına yaşam eklemek için yapacağımız çok şey var. Düzenlenen bu törende bunun bir göstergesidir” dedi. Soma Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi Müdürü Suudi Arslan ise ‘Huzurevimizde kalan iki yalşımız bize müracaat ettiler. Evlenmek istiyoruz dediler. Bizde kurumsal olarak gerekli yasal prosedürleri yerine getirdikten sonra evlendirelim, ikinci baharlarını yaşatalım, bugüne kadar bu kurumlarımızda böyle birşey olmamış. Biz ilk kez böyle güzel bir olayın içine girdik. Evlendirerek mutlu ettik onları. Somamızın bütün gelenek görenekleri neyde onları gerçekleştirdik. Kına, Gelin alımıi Rehabilitasyon Merkezimiz erkek evi, Huzurevimiz ise kız evi oldu. Kız istemeyi ve almayı gerçekleştirdik. Esnaflarımızın büyük bir desteği oldu. Bize yardımcı olan herkese teşekkür ediyoruz. En kötü günümüz böyle olsun’dedi. Çift Huzurevinde yaşamaya devam edecek.

 

 

 

 

 

YASAL UYARI
Karaelmas Gazetesinin WEB sitesinde sunduğu görüntüler sadece inceleme ve taslak amaçlıdır.
“KG” logolu görsellerin herhangi bir şekilde kullanılması yasal değildir ve kullanım aşamasında tarafınıza lisanslanması için Karaelmas Gazetesi’ne başvurmanız gerekmektedir. Aksi takdirde ceza uygulanır ve 5846 sayılı yasa uyarınca kanuni işlem yapılır.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

error: Content is protected !!