https://www.somakaraelmas.com/modern-pazaryeri-projesi-hazirlaniyor.html
https://www.somakaraelmas.com/istanbul-sozlesmesi-kirmizi-cizgimizdir.html
https://www.somakaraelmas.com/cinayet-degil-vahsettttttt.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-toplumun-temelidir.html
https://www.somakaraelmas.com/girisimcilikte-kadin-gucu-fuari.html
https://www.somakaraelmas.com/ilk-kadin-muhtara-ziyaret.html
https://www.somakaraelmas.com/200-kadin-kahvaltida-bulustu.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-kollarinda-emel-ozdemir-donemi.html
https://www.somakaraelmas.com/esnaf-odasindan-kadin-uyelere-ziyaret.html
https://www.somakaraelmas.com/siddetsiz-bir-toplum-adalet-esitlik-ve-baris-icin-diren-kadin.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-dogum-uzmanimiz-gecici-gorevle-geliyor.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-isciler-topraga-verildi.html
https://www.somakaraelmas.com/somali-kadinlar-ciftciler-gununu-kutlandi.html
https://www.somakaraelmas.com/kesk-kadinlar-gununu-kutladi.html
https://www.somakaraelmas.com/kadinlar-sozlesmeye-sahip-cikiyor.html

Soma Karaelmas Gazetesi

İki Milletvekili Dernek yemeğinde buluştu

İki Milletvekili Dernek yemeğinde buluştu
1.100 views
21 Haziran 2016 - 7:50

Soma Ordulular ve Yardımlaşma Derneğinin her yıl geleneksel olarak düzenlediği iftar yemeği gerçekleştirildi. Derneğin iftar yemeğine Ak Parti Manisa Milletvekilleri Özdağ ve Aydemir  katıldı.

 

Ordulular iftar yemeğine Ak Parti Manisa Milletvekili Doç.Dr. Selçuk Özdağ, Ak Parti Manisa Milletvekili Uğur Aydemir, Soma Kaymakamı Ahmet Altıntaş, Belediye Başkanımız Hasan Ergene, Ak Parti Soma İlçe Başkanı Şeref Kavruk, Meclis üyeleri ve Soma halkı katıldı.

Ordulular iftar yemeğinde dualar edilerek oruçlar açıldı. İftar yemeğinde Belediyemiz tarafından dondurma ikram edildi. İftar yemeğinin hemen sonrasında Manisa Milletvekilleri Selçuk Özdağ ve Uğur Aydemir açılış konuşmasını yaptı.

Belediye Başkanı Hasan Ergene yaptığı konuşmasında ‘Cenabı Allah tuttuğumuz oruçları, yaptığımız ibadetleri kabul etsin inşallah. Ordulular derneğimiz gelenek haline getirdi. Sadece dernek genelinde değil bütün mahalle halkımız, komşularımızı her Ramazan burada ağırlıyor. Biz derneğimiz yaptığı bu güzel çalışmasından dolayı teşekkür ediyoruz. Somamızda faaliyet gösteren hemşeri dernekleri arasında görevini layıkıyla yerine getiren çok değerli yöneticilere sahip olan o yöneticilerde sizin içinizden çıkan yöneticilerimiz. Güzel bir derneğimiz. Yeni yönetimimiz İnşalllah o da bayrağı aldığı noktadan daha ilerilere daha güzelliklere götürecektir. Allah yardımcıları olsun. Ordulular derneğimiz büyük bir camiayı temsil ediyor. Şehrimizin sosyal hayatında önemli bir yerleri var. Biz onları taktir ediyoruz. Onları seviyoruz, bütün hemşerilerimizi seviyoruz. Hep beraber Somamıza şehrimize hizmet etmek için çalışmalarımızı yürütüyoruz. Ben şunu da görüyorum ki Ordulular derneğinin organizasyonuna şehrimizden diğer sivil toplum örgütlerimizden de büyük bir tebeccüh var. Her geçen yıl katılım katlanarak büyüyor ve artıyor. Bugün bizleri onurlandırdılar çok değerli iki Milletvekillerimiz Sayın Selçuk Özdağ ve Sayın Uğur Aydemir de bu iftarın güzelliğini yaşamak için Somamızı tercih ettiler. Ben biliyorum ikisinin de Manisa’nın bütün ilçelerinde çok yoğun programları var. Sadece Manisa olsa iyi. Yerel Merkezimizin verdiği görevlerle Türkiye’nin dört bir köşesinde hizmete koşturuyorlar. Allah yardımcıları olsun. Ama bugünlerini de bize ayırdılar. Somamıza geldiler hemşerilerimizle kucaklaşmak için onlarla birlikte bu mütevazı sofrada kaşık sallamak için, beraber oruç açmak için bizimle beraber oldular. Ben halkımız adına kendilerine teşekkür ediyorum. İnşallah Ramazan iklimi şehrimizin her yerine hakim oldu. İbadetlerimizi yapıyoruz, oruçlarımızı tutuyoruz, fakirin fukarının elinden tutuyoruz. Yardıma muhtaç olan hemşerilerimizi unutmuyoruz. Öksüzleri yetimleri de unutmuyoruz, Ramazanın bütün güzelliklerini de yaşıyoruz. Rabbimize ne kadar hamd etsek azdır. Ancak bizim kadar şanslı olmayan Müslüman kardeşlerimiz de var maalesef dünyanın dört bir köşesinde. Biz onların da kurtuluşu için onlarında huzur bulması için hep beraber bu mübarek günlerde dua edelim inşallah. Ben tekrar bu organisazyon da emeği geçen başta Ordulular derneği yönetimi olmak üzere bütün kardeşlerime teşekkür ediyorum. Bugün oldukça sıcak bir gün geçirdik. Bir kaç günde böyle devam edecek gibi. Kendinize dikkat edin günün sıcak saatlerinde de fazla dolaşmamanızı tavsiye ederiz. Bu arada bu sıcak günlerde leziz yemekleri hazırlayan pişiren bizlere servis eden, değerli kardeşlerimi de ayrıca teşekkür etmek istiyorum. İnşallah Rabbim bizlere hep beraber sağlıklı bir şekilde bayrama da kavuştursun. Sizleri saygıyla selamlıyorum hayırlı akşamlar diliyorum afiyet olsun efendim’ dedi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

error: Content is protected !!