Soma Karaelmas Gazetesi

İhale 20 Ekim’de

İhale 20 Ekim’de
989 views
26 Eylül 2017 - 8:56

Katlı Pazaryeri İhalesinin 20 Ekimde yapılacağını Basın toplantısı ile duyuran Belediye Başkanı Hasan Ergene ‘Uzun süren titiz çalışmaların neticesinde Somamızın özlemle beklediği modern Çarşamba Pazarı ihalesine çıkıyoruz. İhale tarihimiz belli oldu. 20 Ekim’de saat:11.00’de isteklilerin katılımı ile ihalemizi gerçekleştireceğiz” dedi.

Ergene, “Yapım süresi 14 ay 420 günde tamamlanacak şekilde ihale hazırlıklarımızı gerçekleştirdik. Kendi alanında uzman ciddi firmaları bekliyoruz. Pazaryerimiz eski Otobüs terminali olarak kullandığımız yerde inşaa edilecek. Bodrum otopark, Zemin pazarcılarımız satış yapacağı uygun ortamlar, üst katında da ilk aşamada otopark olarak kullanacağız. Onun üzeri de açık otopark olarak kullanılacak. İnşaallah başarılı oluruz ve dönemimiz bitmeden bu projenin de açılışını gerçekleştiririz.

Pazarcılarımız katlı pazaryeri ile ilgili bir takım çekinceleri olduğunu ifade etmişlerdi. Komisyon kurduk, Pazarcılar Derneği, Pazarcılarımızın da hassasiyetleri göz önüne alınarak proje son şekline getirildi. Kimseyi mağdur etmeden bu işi başaracağımıza inanıyorum. Pazarcı esnafımızı hizmet ortağı olarak görüyoruz. Şuandaki pazaryerimiz ise yeşil alan olarak hizmete sunulacak. Toplam otopark sayısı ise bodrum 217, 1. kat 217 Çatıda ise 165 araç sayısı ile toplam 600 araç sayısı ile önemli oranda hem Çarşamba gününün yoğunluğunu hemde hafta içi şehir merkezindeki otopark sorununa çözüm olacak önemli bir yatırımdır. Soma Belediyesi bütçesinin 3/1’i oranında bir yatırımdır. Belediyemizin iki yakası bir araya geldi. Borçlarımızdan kurtulduk. Böyle büyük eserler meydana çıkaracak kapasitedeyiz. Biz her konuda Büyükşehir Belediyesine destek oluyoruz. Yaptığımız her işte onlarla birlikte hareket etmek istiyoruz. Katlı Pazaryeri projesinde de Otopark yapma yükümlülüğü Büyükşehir Belediyesine ait olduğu ve otopark ile toplanan bütün paraların düzenli olarak Soma Belediyesinden Büyükşehir Belediyesi hesaplarına aktarıldığını belirterek gelin bu projenin altına bir kat değil 2 kat otopark yapalım bunun mülkiyetini Büyükşehir’e devredelim. Gerisini biz devam edelim, Soma şehir merkezindeki otopark sorununu el birliği ile tamamen ortadan kaldıralım diye teklifte bulunduk. Ama olumlu cevap alamadık. Hatta İstiklal Caddesinin yoğunluğunu azaltmak için Hürriyet Bulvarından giriş düşünüyorduk. Onunla ilgili de engelleme yaşadık. Bizde kendi projemizde tadilat yaparak giriş çıkışı kendi parselimizde çözdük. Takdiri Soma halkına bırakıyorum.

‘Otoparkları cazip kılacağız’

Ergene ‘Otoparklara insanlarımızı alıştırmak için cazip kılmamız gerekiyor. Haftanın belirli günlerinde para almaz ve çok düşük maliyetle alıştırmamız lazım. Halkımızı güzelliklere alıştırmamız lazım. Emniyetli güvenlik kamerası var diye yağmur çamur yok vatandaşımız götürür bırakır, buraları cazip hale getireceğiz. Burası şehrimizin güzel bir köşesi haline gelecek.’dedi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

error: Content is protected !!