Soma Karaelmas Gazetesi

İGİAD, Soma’da Acıları Paylaştı

İGİAD, Soma’da Acıları Paylaştı
1.344 views
24 Haziran 2014 - 6:48

İş dünyasının önemli sivil toplum kuruluşlarından Türkiye İktisadi Girişim ve İş Ahlakı Derneği (İGİAD), Soma’yı ziyaret etti.
İGİAD Yönetim Kurulu üyelerinin bulunduğu heyet bölgede bir dizi kurumsal ziyaret gerçekleştirmek, facianın yaşandığı maden ocağında incelemelerde bulunmak, iş sağlığı ve güvenliğinin önemini vurgulamak ve faciadan etkilenen aileleri ziyaret ederek acılarını paylaşmak amacı ile Soma’ya geldi.
İGİAD Yönetim Kurulu üyelerinin bulunduğu heyet Soma Kaymakamı Mehmet Bahattin Atçı ve Soma Belediye Başkanı Hasan Ergene ziyaret etti. Heyet daha sonrafaciadan etkilenen aileleri de ziyaret etti.
İGİAD Başkanı Şükrü Alkan, Soma ziyareti ile ilgili yaptığı açıklamada: “Öncelikle Soma’daki maden kazasında hayatını kaybeden kardeşlerimize Allah’tan rahmet, ailelerine sabırlar niyaz ediyoruz. Yaşanmış olan bu facia ile birlikte; “iş sağlığı ve güvenliği ve işgören ve işverenin iş saatlerinde aynı yaşam alanlarını paylaşması” konularının önemi şimdi bir kez daha gözler önüne serilmiştir. Soma’daki temaslarımızda özellikle bu konuların önemine bir kez daha vurgu yapmak, ilgililerin dikkatlerini tekrar bu yöne çekmek için bugün buradayız” dedi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

YASAL UYARI
Karaelmas Gazetesinin WEB sitesinde sunduğu görüntüler sadece inceleme ve taslak amaçlıdır.
     “KG” logolu görsellerin herhangi bir şekilde kullanılması yasal değildir ve kullanım aşamasında tarafınıza lisanslanması için Karaelmas Gazetesi’ne başvurmanız gerekmektedir. Aksi takdirde ceza uygulanır ve 5846 sayılı yasa uyarınca kanuni işlem yapılır.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

error: Content is protected !!