Soma Karaelmas Gazetesi

Huzurevi’nde Tatbikat Gerçek Oldu

Huzurevi’nde Tatbikat Gerçek Oldu
2.155 views
20 Eylül 2014 - 7:15

Tatbikat yapılacağı sırada gerçek yangının çıkması sırasında panik yaşayan Huzurevi personeli ilk yangınını başarı ile söndürdü.
Karamanlı Mahallesi Refik Şevket İnce Caddesinde bulunan, Soma Bakım Rehabilitasyon Merkezi ve Huzurevi’nde 65 yaşlı ve 110 engelliye hizmet veren personelin dinlenme odasında yangın çıktı.
Manisa İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğünde görevli personeli tarafından Soma Bakım ve Rehabilitasyon merkezinde çalışan 80 personele “ Doğal Afet ve Yangın Söndürme” eğitimi verdiği sırada çıkan yangına Manisa İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü personeli ve Manisa Büyükşehir Belediye İtfaiyesi ekiplerinin zamanında müdahale etmesiyle yangın kısa sürede söndürüldü.
Eğitim sırasında yangın çıkmasının ardından AFAD yetkilileri, itfaiye ekiplerinin olay yerine gelmesini beklemeden yangına müdahale etti.
Huzurevi personeline verilen eğitim sonrasında yangın tatbikatı yapacaklarını belirten AFAD personelinden Müfrit Gündoğdu,” Eğitim sırasında gerçek yangın çıktı personel ile birlikte yangına ilk müdahaleyi yaptık” dedi.
Yangın çıkan oda kullanılmaz hale gelirken, polis ekipleri olayla ilgili soruşturma başlattı.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

YASAL UYARI
Karaelmas Gazetesinin WEB sitesinde sunduğu görüntüler sadece inceleme ve taslak amaçlıdır. 
“KG” logolu görsellerin herhangi bir şekilde kullanılması yasal değildir ve kullanım aşamasında tarafınıza lisanslanması için Karaelmas Gazetesi’ne başvurmanız gerekmektedir. Aksi takdirde ceza uygulanır ve 5846 sayılı yasa uyarınca kanuni işlem yapılır.

GÜNLÜK HABER AKIŞI
Hava sıcaklığına dikkat!
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Dereceler Soma’nın
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Kopya düzeneği ile yakalandı
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Protokolden tam not
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Kültür Evi Ödül alacak
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Çocuklar Doğada

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

error: Content is protected !!