Soma Karaelmas Gazetesi

resim yükle

HUZUREVİ YAZ KAMPI AÇILDI

HUZUREVİ YAZ KAMPI AÇILDI
1.960 views
17 Temmuz 2013 - 8:11

Soma Bakım ve Rehabilitasyon Merkezinde kalan yaşlı ve engellilere yönelik açılan yaz kampı her yıl olduğu gibi bu yılda büyük ilgi görüyor. Soma Huzurevinde kalan yaşlı ve engellilere yönelik yapılan bu kampta belirli bir süre kalarak yazın ve denizin tadını çıkarıyorlar.

Dikili- Bademli köyünde Soma Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi Müdürlüğünün açtığı kamp ilgi çekiyor. Soma Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi Müdürü Mustafa Öztürk ‘Yaz kampımızın yerini biz 4 yıl önce hayırsever bir ağabeymiz den kiraladık. Bu yeri kiraladığımız zaman bu yer bir tarla görünümündeydi. Biz bu yeri bir kamp yerine dönüştürmek için gece gündüz çalıştık. Ve istediğimiz görünümü engellilerimize hizmet verecek şekle getirdik. Her yıl gruplar halinde engellilerimizi buraya getiriyoruz. Her grup 1 hafta kalıyor ve her grupta 26 engellimiz oluşuyor. 11 personelimizde engellilerimize hizmet veriyor. Her grubun  birde görevli kamp müdürü oluyor.  Sabah kahvaltısı, Öğle yemekleri ve akşam yemekleri usta aşçılarımızın ellerinden çıkıyor. Yemeklerimizin kalorisini ayarlayarak pişiriyoruz. Yaşlılarımızı ve engellilerimizi Ayvalık ve Çandarlı’ya götürüyoruz. Buralarda isterlerse denize giriyorlar. Denize girerlerken görevli arkadaşlarımızın gözetimi altında oluyorlar. Bizim burada amacımız hiç deniz görmemiş engelli ve yaşlılarımızı eğlendirmek hoşça vakit geçirmelerini sağlamak. Kampa gelenler kamptan ayrılırken üzüldüklerini belirtiyorlar. Görevli personelimiz ile engellilerimiz adeta bir aile olmuş durumdalar’ dedi.

 

YASAL UYARI
Karaelmas Gazetesinin WEB sitesinde sunduğu görüntüler sadece inceleme ve taslak amaçlıdır. 
   “KG” logolu görsellerin herhangi bir şekilde kullanılması yasal değildir ve kullanım aşamasında tarafınıza lisanslanması için Karaelmas Gazetesi’ne başvurmanız gerekmektedir. Aksi takdirde ceza uygulanır ve 5846 sayılı yasa uyarınca kanuni işlem yapılır.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

error: Content is protected !!