https://www.somakaraelmas.com/modern-pazaryeri-projesi-hazirlaniyor.html
https://www.somakaraelmas.com/istanbul-sozlesmesi-kirmizi-cizgimizdir.html
https://www.somakaraelmas.com/cinayet-degil-vahsettttttt.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-toplumun-temelidir.html
https://www.somakaraelmas.com/girisimcilikte-kadin-gucu-fuari.html
https://www.somakaraelmas.com/ilk-kadin-muhtara-ziyaret.html
https://www.somakaraelmas.com/200-kadin-kahvaltida-bulustu.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-kollarinda-emel-ozdemir-donemi.html
https://www.somakaraelmas.com/esnaf-odasindan-kadin-uyelere-ziyaret.html
https://www.somakaraelmas.com/siddetsiz-bir-toplum-adalet-esitlik-ve-baris-icin-diren-kadin.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-dogum-uzmanimiz-gecici-gorevle-geliyor.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-isciler-topraga-verildi.html
https://www.somakaraelmas.com/somali-kadinlar-ciftciler-gununu-kutlandi.html
https://www.somakaraelmas.com/kesk-kadinlar-gununu-kutladi.html
https://www.somakaraelmas.com/kadinlar-sozlesmeye-sahip-cikiyor.html

Soma Karaelmas Gazetesi

Hoşgeldin Bahar

Hoşgeldin Bahar
4.382 views
22 Mart 2014 - 8:26

Baharın habercisi olan Nevruz ‘Yeni Gün’ bayramı Soma Rıfat Dağdelen Anadolu Lisesi bahçesinde adına yakışır bir şekilde doğa ile iç içe kutlandı.
Soma Rıfat Dağdelen Anadolu Lisesi bahçesinde baharın habercisi olan Nevruz Bayramı kutlandı. Ak Parti Manisa Milletvekili Muzaffer Yurttaş’ın katılımı ile yapılan programa Soma protokolünün yanı sıra MHP Soma Belediye Başkan Adayı Oğuz Belgül ve MHP’liler katıldı.
Program önceki yıllara göre salon programından ziyade açık havada yapıldı. Nevruz Adına yakışır bir şekilde kutlandı. Ak Parti Manisa Milletvekili Muzaffer Yurttaş, Soma Kaymakamı Bahattin Atçı ve Soma Belediye Başkanı Hasan Ergene tarafından demir dövülmesi ile başlayan programda Milletvekili Yurttaş ‘Bayramlarımız birlik ve beraberliğimizi kardeşliğimizi pekiştiren günlerdir. Bu güzellikler ve birliktelikler hep birlikte olsun, güzellikler sizlerle birlikte olsun. Tüm katılanların bayramı kutlu olsun” dedi.
Kaymakam Atçı ‘ Doğu toplumlarda bu bayram 21 Mart Nevruz Bayramı çok coşku ile kutlanıyor. Çok büyük bir anlam ifade ediliyor.Bizde ecdadımızın ruhunu yad etmek ve geleneğimize uymak için bugün buradayız. Bayramlar bayram gibi kutlanmalı. Herkesin bayramı kutlu olsun.’dedi.
Günün anlam ve önemine ilişkin konuşma Rıfat Dağdelen Anadolu Lisesi Rehber Öğretmeni Gökhan Arıkan tarafından yapıldı. Arıkan konuşmasında ‘Önümüzdeki yeni yıl halkımız ve insanlık için bolluk ve bereket olsun. Bugün gece ve gündüzün eşit olduğu, günlerin dönüp sıcaklıklar artmaya başladığı 21 Mart’a rastlamaktadır. Bugünlerde doğa canlanmaya başladığından  Nevruz günleri baharın da başladığı günlerdir. Atalarımız yeni bir hayat ve yeni bir başlangıç olan bu tarihi günü ergenekondan çıkış bayramı olarak ta kutlamışlardır. Nevruz şenlik günüdür. Türk dünyasında 2800 yıldır kutlanmaktadır. Manisa’da kutlanan mesir şenlikleri de bu tarihi geleneğimizin yaşayan örneklerindendir.’dedi.
Nevruz Bayramı Bugün adlı şiir okul öğrencilerinden Kübra Baysal tarafından okundu. Nevruz geleneklerinden örnekler, türküler ve halk oyunları ile devam eden program sonunda öğrenciler tarafından Türk Dünyasının bayrakları ve nevruz selamı verildi. Ellerinde Türk bayrakları ile gelen çocukları gören protokol mensupları Türk Bayrağımızı ayakta alkışladı. Yakılan nevruz ateşinin üzerinden atlanması ile program sona erdi. Katılanlar okul önünde hatıra fotoğrafı çektirerek 21 Mart Nevruz Bayramını ölümsüzleştirdi.

DSC7003.jpg

DSC7047.jpg

DSC7260.jpg

 

 

 

 

YASAL UYARI
Karaelmas Gazetesinin WEB sitesinde sunduğu görüntüler sadece inceleme ve taslak amaçlıdır.
  “KG” logolu görsellerin herhangi bir şekilde kullanılması yasal değildir ve kullanım aşamasında tarafınıza lisanslanması için Karaelmas Gazetesi’ne başvurmanız gerekmektedir. Aksi takdirde ceza uygulanır ve 5846 sayılı yasa uyarınca kanuni işlem yapılır.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

error: Content is protected !!