Soma Karaelmas Gazetesi

resim yükle

‘Hiçbir İşyerimizi Kapatma Gibi Bir Kararımız Yok’

‘Hiçbir İşyerimizi Kapatma Gibi Bir Kararımız Yok’
1.602 views
13 Ekim 2014 - 6:27

Soma Kömür İşletmeleri A.Ş. yetkilileri tarafından yazılı basın açıklaması yapıldı. Açıklama da, “Soma Kömür İşletmeleri A.Ş olarak hiçbir işyerimizi kapatma, devir etme ve satılmasına yönelik hiçbir kararımız yoktur” denildi.

Soma Kömür İşletmeleri A.Ş. tarafından yazılı basın açıklaması yapıldı. Yapılan açıklama da, “Soma Kömür İşletmelerine ait Işıklar, Merkez Ocak,ve Eynez’de 3 işyerimiz bulunmaktadır. Işıklar işyerimizde 4. ayakta 30 metrelik kısımda üretim yapılmasına izin verilmiştir. Bahsedilen bölgede üretim faaliyetleri tamamlanmış ve kömür üretimi yapılacak saha kalmadığı için Migem tarafından heyet istenmiştir. Yapılan incelemeler neticesinde 3 ve 4.ayaklarda üretim faaliyetlerine başlayabileceğimiz bilgisi gelmiştir.Daha sonra Manisa Çalışma Ve İş Kurumu İl Müdürlüğüne yazı yazılarak İş Teftiş Müfettişleri davet edilmiştir.Yapılan incelemeler sonucunda 3 maddelik eksik tespit edilmiş olup Işıklar işyerimize durdurma kararı verilmiştir.Üretim faaliyetlerine devam edemeyeceğimizden dolayı can ve mal emniyetinin sağlanmasına yönelik faaliyetlerde çalışan işçiler haricindeki diğer ekiplerimize üretim izni verilecek süreye kadar izin verilmiştir.Bahsi geçen 3 maddelik eksiklikler giderilmiştir ve başvuru yapılacaktır.

Soma Kömür İşletmeleri A.Ş olarak hiçbir işyerimizi kapatma ,devir etme ve satılmasına yönelik hiçbir kararımız yoktur. Bunun dışındaki bilgilerin doğru olmadığını kamuoyuna saygılarımızla duyururuz” denildi.

 

 

 

 

 

 

 

YASAL UYARI
Karaelmas Gazetesinin WEB sitesinde sunduğu görüntüler sadece inceleme ve taslak amaçlıdır. 
“KG” logolu görsellerin herhangi bir şekilde kullanılması yasal değildir ve kullanım aşamasında tarafınıza lisanslanması için Karaelmas Gazetesi’ne başvurmanız gerekmektedir. Aksi takdirde ceza uygulanır ve 5846 sayılı yasa uyarınca kanuni işlem yapılır.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

error: Content is protected !!